ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Białoruś do końca 2019 roku planuje rozpocząć dostawy ropy naftowej drogą morską
23.04.2019r. 15:23

Według informacji rosyjskiej agencji Ria Novosti, powołującej się na Siergieja Griba z Białoruskiej Kampanii Naftowej (BNK) Białoruś do końca 2019 roku planuje rozpocząć dostawy ropy naftowej drogą morską, co ma stanowić alternatywę wobec dostaw rosyjskiego surowca - czytamy w BiznesAlert.pl.

Oczekujemy, że jeszcze w tym roku rozpoczną się dostawy - podkreślili przedstawiciele BNK. Według Białorusi kraje bałtyckie oraz Ukraina są zainteresowane dodatkowymi dostawami ropy naftowej, gdyż będzie to dla nich "dodatkowy dochód". Na dziś nie są znane szczegóły takich alternatywnych dostaw, ale Grib powiedział, że wszystko będzie zależało od warunków, jakie Białoruś przedłoży krajom sąsiednim, w kwestii przeładunku jak i transportu ropy. - Albo porty bałtyckie, albo Odessa, albo kombinacja (takich dostaw - przyp. red.) - powiedział Grib.

Przedstawiciel BNK powiedział też, że surowiec z Azerbejdżanu, Arabii Saudyjskiej oraz Nigerii może być przerabiany w białoruskich rafineriach. Nie wskazano, która opcja dostaw jest w tym momencie brana pod uwagę.
Jeszcze na początku konfliktu na linii Białoruś - Rosja Aleksandr Łukaszenko poinformował, że w przypadku braku porozumienia z Federacją Rosyjską odnośnie rekompensat za manewr podatkowy, Mińsk będzie przechodził na dostawy ropy z innych krajów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ria Novosti , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE