ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

POPiHN: w pierwszym kwartale w Polsce ubyło 25 stacji paliw
23.04.2019r. 15:35

Liczba działających w Polsce stacji paliwowych zmniejszyła się na koniec marca tego roku o 25 obiektów i wynosiła 7 tys. 740 - wynika z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

Najwięcej stacji na koniec marca 2019 roku, bo 1 tys. 783, kontrolował PKN Orlen. W strukturze płockiego koncernu 47 obiektów działało pod logo Bliska. Kwartał wcześniej było ich 52. Koncern już wcześniej zrezygnował z tej marki i systematycznie zmniejsza ich liczbę.

Na drugim miejscu pod względem liczby stacji w Polsce, z 550 obiektami, znalazł się koncern BP, trzecie miejsce zaś należy do gdańskiego Lotosu, który na pierwszego kwartału miał 493 stacje, w tym 195 działających z logo Optima.

Spośród stacji należących do niezależnych operatorów najwięcej, bo 209 działało pod logo Moya, a po 80 obiektów z logo Pieprzyk i jako Slovnaft Partner.
Jak informuje POPiHN, 29,4 proc. rynku stacji kontrolują krajowe koncerny, 35,3 proc. należy do niezależnych operatorów, 19,5 proc. do zagranicznych koncernów, 13,3 proc. do sieci operatorów niezależnych działających pod wspólnym logo, a 2,5 proc. kontrolują hipermarkety.

Według danych POPiHN do koncernów zagranicznych należało w Polsce 1 tys. 512 stacji, z kolei niezależni operatorzy mieli około 3 tys. 760 punktów.

Przy sieciach sklepowych działało na koniec ubiegłego roku 192 stacje, a przy autostradach 83.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE