ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

ROZMOWY

Veolia - Odnawiamy zasoby świata
23.04.2019r. 19:38

O rozpoczętej przez Veolię kampanii wizerunkowej, znaczeniu edukacji o kwestiach środowiskowych i polityce CSR firmy, mówi Magdalena Kempiński, dyrektor komunikacji korporacyjnej grupy Veolia w Polsce.

CIRE: Dlaczego właśnie teraz Veolia rozpoczęła swoją kampanię wizerunkową?

M. Kempiński: Veolia jest firmą globalną. Nasza grupa działa w 43 krajach i zatrudnimy prawie 169 tysięcy osób. Firma jest liderem w obszarze usług środowiskowych, czyli zarządzania energią, wodą i odpadami. Przeprowadzone badania wskazały jednak, że rozpoznawalność marki Veolia w Polsce wymaga wzmocnienia.

Misją naszej firmy jest hasło "Odnawiamy zasoby świata". Jednocześnie troska o środowisko naturalne jest jednym z największych wyzwań współczesności. W Veolii mamy świadomość, że całą nasza aktywność musi być powiązana z odpowiedzialnością wobec ludzi i środowiska naturalnego. Uważamy więc, że właśnie obecnie nadszedł odpowiedni moment na przypomnienie i rozpowszechnienie misji naszej firmy. W ciągu wielu lat pracy zrozumieliśmy, że zarządzając zasobami trzeba myśleć o odpowiedzialności zarówno w kontekście środowiskowym, jak i społecznym. Poprzez rozpoczętą kampanię chcemy dotrzeć z tym przekazem do naszych klientów i końcowych odbiorców naszych usług.

Głównym elementem kampanii jest film wizerunkowy "Odnawiamy zasoby świata", którego premiera miała miejsce 5 marca. Skąd pomysł jego fabułę i realizację?

Nasz film opowiada historię, w której Veolia towarzyszy ludziom w ich codziennym życiu, od rana do wieczora, od porannego prysznica, aż do zgaszenia nocnej lampki.

Idea całej kampanii nawiązuje do najważniejszych wartości Veolii - odpowiedzialności, szacunku i współpracy. "V" to znak zwycięstwa, a dzięki naszej działalności wygrywa zarówno środowisko, jak i człowiek. Każda firma, a więc i Veolia, nie jest jednak bezosobowym organizmem. O jej tożsamości decydują pracownicy - inżynierowie, pracownicy operacyjni i biurowi. Postanowiliśmy więc zaprosić ich do realizacji filmu, chcieliśmy, aby to oni byli jego bohaterami. Zaangażowanie i spontaniczność pracowników biorących udział w realizacji filmu przeszła nasze oczekiwania. Sceny z ich codziennej pracy przeplatają się z widokami polskich miast, naturą i obiektami Veolii. Efektem współpracy naszych pracowników i ekipy realizującej film jest produkcja, z której jesteśmy naprawdę dumni.Do kogo chcą Państwo dotrzeć ze swoim przekazem?

Chcemy dotrzeć zarówno do naszych klientów, jak i odbiorców końcowych, do których trafia dystrybuowane przez nas ciepło i woda. Chcemy pokazać klientom i partnerom biznesowym, że nasze usługi w każdym przypadku dostosowywane są do ich indywidualnych potrzeb, ale przede wszystkim przyjazne dla środowiska.

Naszą kampanię realizujemy w oparciu o zdefiniowane profile behawioralne, wśród których są zainteresowania branżowe i ekologia i środowisko.

Czy oprócz kampanii wizerunkowej planują Państwo inne działania skierowane do swoich klientów i końcowych odbiorców usług?

Tak, jeszcze w tym roku planujemy działania związane z promowaniem gospodarki o obiegu zamkniętym i stylu życia zero waste.

Czy dostrzega Pani konieczność edukacji Państwa potencjalnych klientów i odbiorców końcowych w zakresie troski o środowisko i gospodarowania zasobami?

Oczywiście tak, edukacja jest sprawą podstawową. Jej zakres musi być jednak inny w przypadku samorządów czy mieszkańców, a inny, gdy kierujemy przekaz do klientów instytucjonalnych. Jako globalna firma posiadająca technologie i know-how, samorządy i firmy staramy się edukować przede wszystkim w zakresie możliwości korzystania z usług środowiskowych, których realizacja przynosi efekty ekonomiczne i zwiększenie ochrony środowiska. W przypadku mieszkańców, w edukacji kładziemy nacisk na budowanie postaw proekologicznych, czyli przede wszystkim oszczędzanie ciepła i wody, a następnie efektywnego ich wykorzystania.Jakie jest znaczenie polityki CSR w strategii Veolii?

W Veolii mamy pełną świadomość, że nasza działalność biznesowa musi być powiązana z odpowiedzialnością wobec ludzi i środowiska naturalnego. Kierując się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu, realizujemy wiele działań opartych na naszym postrzeganiu roli człowieka w gospodarce i jego stosunku do środowiska naturalnego.

W firmie istnieje globalny, strategiczny dokument pt. "Nasze zobowiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju" określający obszary najważniejsze dla naszej firmy, do których należą: zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi poprzez rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym, ochrona i przywracanie bioróżnorodności w miejscach naszej działalności biznesowej, przyczynianie się do rozwoju lokalnego, dostarczanie usług kluczowych dla zdrowia ludzi czy zachęcanie naszych pracowników do rozwoju zawodowego i budowanie ich zaangażowania społecznego między innymi poprzez program wolontariatu pracowniczego, który realizowany jest przez Fundację Veolia Polska.

Funkcjonując w branży usług środowiskowych szczególne znaczenie przywiązujemy do wdrażania technologii ograniczających emisje szkodliwych substancji oraz ograniczających zużycie surowców naturalnych.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Witold Szwagrun

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE