ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes Orlenu: rozmowy z KE nie powinny opóźnić przejęcia Lotosu
24.04.2019r. 13:08

Negocjacje między PKN Orlen a Komisją Europejską w sprawie zgody na przejęcie Grupy Lotos idą zgodnie z planem i nie powinny opóźnić realizacji transakcji do końca 2019 roku - uważa prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

"Prowadzimy stałe rozmowy z Komisją Europejską, wszystko idzie zgodnie z planem. Przedstawiamy swoje stanowisko i argumenty, w najbliższym czasie udaję się na następne spotkanie" - powiedział dziennikarzom Obajtek.

Zgodnie z planem PKN Orlen chciałby uzyskać zgodę KE do końca czerwca, ale nawet ewentualne opóźnienie - zdaniem prezesa - nie powinno opóźnić transakcji, zaplanowanej do końca 2019 roku.

"Jeśli po pierwszej fazie Komisja Europejska uzna, że należy przejść do drugiej fazy, czyli bardziej pogłębionych analiz, to nie powinno to potrwać dłużej niż dodatkowe 2-3 miesiące. To nie zakłóci całego procesu przejęcia Lotosu zaplanowanego do końca 2019 roku" - powiedział Daniel Obajtek.
Pod koniec lutego 2018 roku PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia przez PKN Orlen kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos, a w listopadzie PKN Orlen złożył do Komisji Europejskiej roboczy wniosek w sprawie przejęcia Lotosu.

W lutym 2019 r. prezes informował, że decyzja Komisji Europejskiej w sprawie zgody na przejęcie Lotosu będzie znana do połowy 2019 roku, ale ma świadomość, że termin ten jest napięty, a sam proces nie jest łatwy. Zwracał uwagę, że tego typu negocjacje trwają około 2 lat. Prezes Obajtek, pytany wówczas, kiedy PKN Orlen złoży w Brukseli ostateczną dokumentację, odpowiedział, że nastąpi to po zakończeniu negocjacji.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: WD 25.04.2019r. 09:27
Panie Prezesie,
Niech Pan dokończy dzieło!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE