ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła partnerem miast i regionów w rozwoju efektywnych systemów ciepłowniczych
24.04.2019r. 16:53

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, strategiczny partner XXVI Wiosennego Spotkania Ciepłowników w Zakopanem, przedstawiła ofertę współpracy na modernizację lokalnych przedsiębiorstw ciepłowniczych. Spółka podpisała kolejny list intencyjny w tym zakresie - tym razem z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Chełmie.

Tegoroczne XXVI Wiosenne Spotkanie Ciepłowników poświęcone jest tematom transformacji ciepłownictwa w Polsce, które zmierza w kierunku rozwoju nowoczesnych, efektywnych systemów ciepłowniczych. Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła oraz prezes Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ) przedstawił na Wiosennym Spotkaniu Ciepłowników zrealizowane działania w celu wzmocnienia znaczenia ciepłownictwa w miksie energetycznym Polski oraz rozwoju nowoczesnego i efektywnego ciepłownictwa w ramach lokalnych przedsiębiorstw ciepłowniczych.

"Jesteśmy obecnie w procesie transformacji ciepłownictwa, której celem jest budowa efektywnych i dostępnych dla wszystkich obywateli systemów ciepłowniczych. Wszędzie tam, gdzie są warunki odbioru ciepła, i gdzie istnieją nieefektywne systemy ciepłownicze, powinno się wprowadzać ciepłownictwo systemowe oparte o źródła kogeneracyjne, jako najbardziej efektywnego sposobu wytwarzania energii. Wytwarzając energię cieplną, spełniamy zaostrzone wymogi ochrony środowiska i nie emitujemy szkodliwych pyłów, których źródłem są domowe paleniska" - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Energia Ciepła.

W trakcie spotkania PGE Energia Ciepła podpisała list intencyjny z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Chełmie, zakładający modernizację systemu ciepłowniczego w mieście w celu osiągnięcia statusu systemu efektywnego i zabezpieczenia dostaw ciepła dla miasta. Budowa i modernizacja lokalnych aktywów ciepłowniczych jest podyktowana europejskimi i krajowymi regulacjami środowiskowymi, które zaczną obowiązywać w ciągu najbliższych kilku lat. Dla samorządów oznacza to czas odpowiedzialnych i koniecznych decyzji w zakresie modernizacji źródeł wytwarzania energii cieplnej, inwestycji zwiększających udział odnawialnych źródeł energii OZE oraz wzrostu efektywności energetycznej.

"PGE Energia Ciepła jako lider ciepłownictwa w Polsce, chce wspierać polskie samorządy w realizacji tych celów. Wykorzystując swój potencjał finansowy, doświadczenie spółki z dużej Grupy Kapitałowej, a także obecność na lokalnych rynkach ciepła, PGE Energia Ciepła chce przyczyniać się do poprawy jakości powietrza poprzez likwidację niskiej emisji i jednocześnie zapewniać dostęp do czystego ciepła po akceptowanej dla mieszkańców cenie" - dodał Wojciech Dąbrowski.

"Rok 2019 jest szczególny dla ciepłownictwa oraz rozwiązań antysmogowych. Nowe standardy emisyjne dla kotłów i standardy jakości paliw spowodowały, że ciepłownictwo jest także beneficjentem nowej uchwały antysmogowej. Dobrze że powstała silna firma ciepłownicza, taka jak PGE Energia Ciepła, która jest dla lokalnych decydentów wiarygodnym partnerem w zakresie wprowadzania efektywnych rozwiązań dla ciepła systemowego. Nie da się skutecznie zwalczyć niskiej emisji bez współpracy z sektorem ciepłowniczym" - mówi Piotr Woźny, Pełnomocnik Premiera ds. programu Czyste Powietrze.

"Cieszę się, że miasto Chełm podejmuje dobrą współpracę z PGE Polską Grupą Energetyczną. Jest to stabilny i pewny partner związany ze Skarbem Państwa. Wiedza, doświadczenie i know-how Grupy z pewnością zaowocuje nowoczesnymi rozwiązaniami w procesie transformacji miejskiego ciepłownictwa. Inwestycje PGE Energia Ciepła w Chełmie są szansą ograniczenia szkodliwych dla zdrowia mieszkańców i środowiska zanieczyszczeń. Jako Prezydent Miasta Chełm pragnę dołożyć wszelkich starań dla stosowania w miejskich spółkach rozwiązań proekologicznych. Niech to będzie "chełmski kamyczek" do realizacji założeń rządowego Programu "Czyste Powietrze". Dla powodzenia tych programów konieczne jest stosowanie odpowiednich technologii, zapewniających bezpieczne i ekologiczne dostawy do chełmskich gospodarstw domowych, a w dalszym etapie przyczyni się do zmniejszenia występowania negatywnych skutków zdrowotnych wśród Chełmian. Podpisanie listu intencyjnego pomiędzy PGE Energia Ciepła a Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej to pierwszy krok w kierunku dobrej zmiany jakości powietrza w Chełmie, a za tym zdrowia mieszkańców i lepszej kondycji MPEC" - mówi Jakub Banaszek, prezydent miasta Chełma.

Wiosenne Spotkanie Ciepłowników to największa w Polsce konferencja dedykowana ciepłownikom, organizowana od ponad dwudziestu lat w Zakopanem. W tym roku głównymi tematami w dyskusjach był kierunek rozwoju ciepłownictwa w Polsce, efektywność energetyczna, ustawa o kogeneracji, zarządzanie siecią ciepłowniczą i ochrona środowiska. Organizatorem Wiosennych Spotkań Ciepłowników jest BMP, wydawca czasopisma branżowego - Energetyka cieplna i zawodowa.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE