ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naftogaz zamierza zaskarżyć Gazprom w Komisji Europejskiej do końca kwietnia.
25.04.2019r. 05:48

Podczas konferencji pt. Walka o bezpieczeństwo energetyczne Unii Europejskiej ukraiński Naftogaz zapowiedział kolejne skargi na Gazprom, tym razem do Komisji Europejskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.

Naftogaz zamierza oskarżyć Gazprom o nadużywanie pozycji rynkowej. ICIS dotarł do prawników Dag Mjaalanda i Aadne Haga z kancelarii Wikborg Rein, którzy prowadzili sprawy Naftogazu w poprzednim arbitrażu z Gazpromem. Przekonują, że Ukraińcy zamierzają wezwać Dyrektoriat Generalny ds. Konkurencji do zbadania, czy Nord Stream 2 zagraża rozwojowi rynku.

Gazprom miał w przeszłości do czynienia ze śledztwem antymonopolowym Komisji Europejskiej w sprawie nadużywania pozycji dominującej w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym Polsce. Sprawa zakończyła się ugodą krytykowaną w Warszawie i innych stolicach.
Przeciwnicy Nord Stream 2 przekonują, że projekt doprowadzi do ugruntowania pozycji Gazpromu w regionie - czytamy w BiznesAlert.pl.
ICIS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE