ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Korea Płd. przyjęła cel udziału energii odnawialnej
25.04.2019r. 09:07

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, rząd Korei Południowej przygotował plan, zgodnie z którym udział odnawialnych źródeł energii w krajowym miksie energetycznym zwiększy się czterokrotnie do roku 2040. Udział, jaki ma zostać wówczas osiągnięty, nie wydaje się jednak zbyt ambitny, mając na uwadze przyjętą perspektywę czasową oraz potencjał koreańskiej gospodarki.

Korea Południowa należy do grona 10 największych na świecie konsumentów energii, a jednocześnie jest niemal całkowicie uzależniona od importu paliw.

Jak wylicza amerykańska federalna agencja EIA w raporcie z połowy ubiegłego roku, koreańska energetyka zaspokaja swoje zapotrzebowanie na paliwa kopalne aż w 98-procentach bazując na imporcie. Korea Płd. należy do pięciu największych na świecie importerów gazu LNG, węgla i ropy.

Mimo takiej zależności Koreańczycy dotąd stosunkowo powoli rozwijali potencjał odnawialnych źródeł energii.

Aktualnie udział OZE w koreańskiej generacji energii elektrycznej wynosi zaledwie około 8 proc.

Jeszcze mniejszy udział OZE ma w całkowitym zużyciu energii. Według raportu BP, w 2017 r. Koreańczycy zaspokajali swoje zapotrzebowanie na energię w elektroenergetyce, cieplne i transporcie w 44-procentach ropą, w 29-procentach węglem, w 14-procentach gazem naturalnym, w 11-procentach atomem i tylko w 2-procentach źródłami odnawialnymi.
Teraz Seul przyjął strategię, która ma zaowocować zmniejszeniem zależności od paliw kopalnych dzięki zwiększaniu produkcji energii odnawialnej.

Zgodnie z nową narodową strategią energetyczną, do 2040 roku udział źródeł odnawialnych w koreańskim miksie energetycznym ma wzrosnąć do 30-35 proc.

Wcześniejszy plan, przyjęty przez Seul w roku 2017, mówił o zwiększeniu udziału energii odnawialnej w koreańskim miksie energetycznym do 20 proc. do roku 2030.

Nowa strategia zakłada zmniejszenie roli elektrowni węglowych i jądrowych w koreańskiej energetyce, przy czym oprócz OZE rosnąć ma znaczenie gazu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE