ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Henryk Baranowski Managerem Roku w konkursie Liderzy Świata Energii
25.04.2019r. 16:23

Prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej został zwycięzcą w Konkursie Liderzy Świata Energii w kategorii Manager Roku.

Henryk Baranowski został wyróżniony za dynamiczny rozwój PGE Polskiej Grupy Energetycznej - największej grupy energetycznej w Polsce - w kierunku innowacyjnego czempiona gwarantującego bezpieczeństwo energetyczne Polski.

W 2018 roku wiele pracy włożyliśmy w ugruntowanie silnej pozycji PGE na rynku wytwarzania energii i ciepła. Dzisiaj widzimy już tego efekty: w 2018 roku produkcja energii w Grupie wzrosła o 16 proc., a wytwarzanie ciepła w tym czasie podwoiliśmy. Nie ma lepszego dowodu na dynamiczny rozwój Grupy PGE. Jednocześnie nie zwalniamy tempa. W portfelu naszych rozwijanych projektów znajdują się tak strategiczne inwestycje, jak np. budowa farm wiatrowych na morzu - powiedział Henryk Baranowski odbierając nagrodę.

PGE chce być firmą nowoczesną i szybko reagującą na zmiany otoczenia, nie zapominając o poszanowaniu środowiska naturalnego, które nas otacza. Dlatego jako największy producent energii elektrycznej i ciepła chcemy, by innowacje wpisane były w DNA naszej firmy. Dowodem tego jest już ponad 100 projektów na zaawansowanym poziomie, realizowanych w spółkach całej grupy. Co prawda nagroda została przyznana mi, ale odbieram ją jako nagrodę dla wszystkich, którzy każdego dnia budują wartość i wizerunek PGE. To dzięki nim możliwy jest rozwój całej Grupy - dodał Baranowski.


Henryk Baranowski od początku swojej kariery zawodowej związany jest z branżą energetyczną. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej o specjalizacji elektroenergetyka. Ukończył również studia podyplomowe z zarządzania przedsiębiorstwami elektroenergetycznymi w warunkach rynku energii na Politechnice Warszawskiej oraz z zarządzania finansami przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej. Ponadto ukończył program Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, HEC School of Management, London Business School i Norwegian School of Economics and Business Administration.

W latach 2013-2015 pracował jako Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, a następnie jako Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Sektora Energetycznego w Alstom Power Polska. W latach 2006-2008 był Wiceprezesem Zarządu PGE, a w latach 2001-2006 Prezesem Zarządu spółki Polskie Sieci Elektroenergetyczne-Info. W okresie 1990-2001 związany ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne. W latach 2015-2016 pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. 22 marca 2016 r. Rada Nadzorcza PGE Polskiej Grupy Energetycznej powołała go w skład zarządu i powierzyła mu funkcję Prezesa Zarządu spółki od 31 marca 2016 r.

Konkurs Liderzy Świata Energii ma na celu popularyzację sylwetek osób, które dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu zawodowym przyczyniły się do rozwoju rynku energetycznego w Polsce, a także do promocji polskiej myśli technicznej z zakresu energetyki.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa zapewnia dostawy energii dla ponad 5 mln gospodarstw domowych, a ciepło wyprodukowane w elektrociepłowniach Grupy trafia do blisko 2,5 mln Polaków.

Wyróżnienie zostało wręczone podczas gali 24 kwietnia 2019 roku.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Ja 26.04.2019r. 03:18
Gratulacje
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: wuel 26.04.2019r. 09:42
Gratulacje Panie Prezesie!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE