ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE posadziła 95 tys. młodych drzew w ramach tegorocznej edycji "Lasów pełnych energii"
29.04.2019r. 14:08

Grupa PGE zakończyła 19. edycję "Lasów pełnych energii". W tym roku w ramach akcji posadzono około 95 000 młodych drzew w 32 lokalizacjach na terenie 14 województw.

"Lasy pełne energii" to autorska, ekologiczna inicjatywa spółki PGE Dystrybucja, obecnie realizowana we wszystkich kluczowych spółkach Grupy. Pracownicy wraz z rodzinami, z pomocą oraz pod opieką leśników z Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, a także dzięki zaangażowaniu młodzieży szkolnej, harcerzy i lokalnych społeczności, przez ostatnie 19 lat posadzili blisko 600 tysięcy drzew, głównie sosen, świerków i dębów.

Sadząc lasy Grupa PGE realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz zrównoważonego rozwoju, a także aktywizuje otoczenie spółek Grupy PGE w obszarze działań na rzecz środowiska naturalnego. Akcja rozwija również przyjętą w Grupie PGE ideę zielonego biura polegającą na rozważnym korzystaniu z zasobów, m.in. wody i energii, segregowaniu odpadów, a także ograniczaniu liczby wydruków w biurach. Coroczną akcją sadzenia młodych drzew Grupa PGE obchodzi Światowy Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia.

Ponad 60 000 młodych świerków, sosen, dębów, oraz brzóz posadzono na terenie działania każdego z siedmiu oddziałów PGE Dystrybucja. Podczas 13 spotkań, uczniowie kolejnych placówek oświatowych, harcerze oraz energetycy posadzili drzewa w Nadleśnictwach: Tomaszów Lubelski, Kamionacz, Skierniewice, Smardzewice, Grotniki, Ostrowiec Świętokrzyski, Ostrołęka, Skarżysko-Kamienna, Kraśnik, Kolbuszowa, Stąporków, Supraśl, Radzyń Podlaski.

Energetycy ze spółki PGE GiEK posadzili ponad 17 000 drzew w Nadleśnictwach Bełchatów, Gryfino, Opole i Pieńsk. Podkreślić należy jednak, że PGE GiEK sadzi nowe lasy również w toku rekultywacji terenów pogórniczych. W wyniku takich działań na terenie Kopalni Bełchatów i Kopalni Turów do końca 2018 r. posadzono łącznie blisko 47 mln drzew i krzewów. Lokalna społeczność, w tym młodzież szkolna ze szkół podstawowych oraz zawodowych, sadziła świerki, sosny, buki, wiązy oraz brzozy. Akcje połączone były ze wspólnym spędzaniem czasu przy ognisku, konkursami plastycznym oraz lekcjami o ekologii.

Pracownicy PGE Energia Ciepła, wraz z rodzinami, wspierani przez młodzież szkolną i wolontariuszy, posadzili w tym roku wspólnie ponad 13 000 młodych drzew - sosen, dębów, buków oraz brzóz. Spółka po raz drugi wzięła udział w akcji współpracując z leśnikami z Nadleśnictw Oborniki Śląskie, Toruń, Zielona Góra, Kłodawa, Kartuzy, Bydgoszcz oraz Rybnik. W tym roku planowane jest również jesienne sadzenie "lasów pełnych energii" w krakowskim oddziale PGE Energia Ciepła.

Spółka PGE Obrót zaprosiła do tegorocznej akcji dzieci i młodzież z lokalnych domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. Do inicjatywy włączyli się pracownicy PGE Obrót z centrali w Rzeszowie, a także z oddziałów w Lublinie, Łodzi i Skarżysku Kamiennej. Dzięki wspólnym działaniom w nadleśnictwach Głogów Małopolski, Chełm, Grotniki i Kierz Niedźwiedzi przybyło ponad 1 500 młodych sosen oraz dębów.

Spółki Grupy PGE, które mają swoje siedziby w Warszawie, sadziły w tym roku swój "las pełen energii" już po raz czwarty. Dzięki pomocy leśników z terenu Nadleśnictwa Sokołów powstał nowy las świerkowy liczący około 2 500 sadzonek.

Podczas 19. edycji akcji "Lasy pełne energii" przybyło łącznie około 95 000 młodych drzew na terenie 14 województw. W akcji wzięło udział łącznie około 1900 uczestników, w tym pracownicy z rodzinami, leśnicy z Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, harcerze, młodzież szkolna i przedstawiciele lokalnych społeczności.Akcja "Lasy pełne energii wpisuje się w 13. i 17. Cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ*, czyli działania w dziedzinie klimatu oraz partnerstwo na rzecz celów. Wspólne sadzenie lasów wspiera także edukację i świadomość ekologiczną oraz kształtuje postawy ekologiczne wszystkich uczestników.

*Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ:
 • Cel 1 - Koniec z ubóstwem
 • Cel 2 - Zero głodu
 • Cel 3 - Dobre zdrowie i jakość życia
 • Cel 4 - Dobra jakość edukacji
 • Cel 5 - Równość płci
 • Cel 6 - Czysta woda i warunki sanitarne
 • Cel 7 - Czysta i dostępna energia
 • Cel 8 - Wzrost gospodarczy i godna praca
 • Cel 9 - Innowacyjność, przemysł, infrastruktura
 • Cel 10 - Mniej nierówności
 • Cel 11 - Zrównoważone miasta i społeczności
 • Cel 12 - Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja
 • Cel 13 - Działania w dziedzinie klimatu
 • Cel 14 - Życie pod wodą
 • Cel 15 - Życie na lądzie
 • Cel 16 - Pokój, sprawiedliwość i silne instytucje
 • Cel 17 - Partnerstwo na rzecz celów


PGE Polska Grupa Energetyczna

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE