ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Oczyszczone wyniki Tauronu wyższe od oczekiwań; kurs rośnie
02.05.2019r. 09:03

Szacunkowe wyniki Tauronu za pierwszy kwartał - po oczyszczeniu o wpływ zdarzeń jednorazowych - są wyższe od konsensusu - oceniają analitycy DM BDM. Kurs spółki po otwarciu sesji rośnie o 2,5 proc., najmocniej w WIG20.

"Wyniki lepsze od naszych oczekiwań, jak i konsensusu na poziomie oczyszczonej EBITDA o odpowiednio 13 proc. i 5 proc. Poziom zdarzeń jednorazowych w EBITDA to około 136 mln zł (w segmencie wydobycia 25 mln zł przez zmianę polityki rachunkowości, w segmencie sprzedaży 51 mln zł z częściowo rozwiązanej rezerwy na taryfę 'G', a w wytwarzaniu 60 mln zł z przyznanych certyfikatów do emisji CO2)" - napisano w raporcie porannym DM BDM.

"Zwraca uwagę bardzo mocny wynik w dystrybucji (wzrost o 7 proc. rdr), mimo profit warning PGE w tym segmencie po konferencji za czwarty kwartał 2018 roku (z uwagi na brak zatwierdzonej taryfy, nowa dopiero od 6 kwietnia). Dane produkcyjne, oprócz większej produkcji ciepła, zgodne z oczekiwaniami. Niższy dług netto to efekt mniejszego CAPEX" - dodano.

Grupa Tauron szacuje, że miała w I kwartale 2019 roku 1,21 mld zł EBITDA, 728 mln zł zysku operacyjnego i 525 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 5,31 mld zł.
Konsensus PAP Biznes uwzględniający pięć prognoz przewidywał przychody na poziomie 5,4 mld zł, EBITDA 977,8 mln zł, EBIT 539,7 mln zł i 380,5 mln zł zysku netto.

W I kwartale 2018 r. grupa Tauron miała 636,7 mln zł zysku netto, 875,5 mln zł zł zysku operacyjnego, 1,29 mld zł EBITDA i 4,83 mld zł przychodów ze sprzedaży.

Zgodnie z szacunkami grupy, EBITDA segmentu Wydobycie wyniosła minus 44 mln zł, segmentu Wytwarzanie 387 mln zł, segmentu Dystrybucja 681 mln zł, a segmentu Sprzedaż 165 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE