ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja. Ministerstwo: czysta ropa w Mozyrzu 4 maja, w Ust-Łudze - 7 maja
02.05.2019r. 18:47

Czysta ropa powinna dotrzeć rurociągiem Przyjaźn do Mozyrza 4 maja, do portu w Ust-Łudze - 7 maja - poinformowało rosyjskie ministerstwo energetyki w czwartek wieczorem.

Jak zapewniono, działania na rzecz normalizacji jakości rosyjskiej ropy płynącej na Białoruś są realizowane według planu. Wcześniej w czwartek białoruski operator rurociągu Homeltransnafta Drużba poinformował, że ropa dobrej jakości dotarła rurociągiem Przyjaźń na granicę Rosji i Białorusi.

"Biorąc pod uwagę ten fakt, ropa dobrej jakości powinna dotrzeć do rafinerii w Mozyrzu tak jak planowano - około 4 maja. Natomiast normalizacja jakości ropy docierającej do portu w Ust-Łudze (w rosyjskim obwodzie leningradzkim-PAP) powinna nastąpić do 7 maja 2019 r." - głosi komunikat ministerstwa energetyki Rosji, cytowany przez agencję TASS.

Od 19 kwietnia rurociągiem Przyjaźń na Zachód przez Białoruś płynęła zanieczyszczona ropa - w surowcu wykryto przekroczenie norm chlorków organicznych. Białoruskie rafinerie ograniczyły produkcję paliw o 50 proc. Tranzyt ropy wstrzymały PERN oraz ukraińska Ukrtransnafta, a 30 kwietnia także białoruski operator.
W ubiegły piątek w białoruskiej stolicy odbyły się rozmowy operatorów rurociągu Przyjaźń z Białorusi (Homeltransnafta - Drużba), Ukrainy (Ukrtransnafta), Polski (PERN S.A.) i Rosji (Transnieft). Ustalono "mapę drogową" uregulowania sytuacji, która jest obecnie realizowana. 30 kwietnia rano Homeltransnafta całkowicie wstrzymała pobór ropy z Rosji, aby móc wypompować z rurociągu zanieczyszczony surowiec.

W sumie, jak informowano wcześniej, w rurociągu Przyjaźń na terenie Rosji, Białorusi, Polski i Ukrainy zgromadziło się ok. 5 mln ton zanieczyszczonej ropy, z tego ok. 1 mln - na Białorusi.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE