ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Oczyszczona EBITDA MOL spadła w I kw. do 514 mln dol.
03.05.2019r. 13:45

Oczyszczona CCS EBITDA węgierskiego koncernu paliwowo-gazowego MOL w pierwszym kwartale spadła o 18 proc., do 514 mln dol. - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym. Celem koncernu na 2019 rok jest oczyszczona EBITDA na poziomie 2,3 mld dol.

EBITDA segmentu wydobywczego notowanego m.in. na warszawskiej giełdzie koncernu nie zmieniła się rok do roku i wyniosła 283 mln USD. Wydobycie w pierwszych trzech miesiącach roku wyniosło 116 tys. baryłek ekwiwalentu ropy dziennie, co jest najwyższym poziomem od siedmiu lat, głównie dzięki silnej działalności aktywów spółki w Wielkiej Brytanii.

Oczyszczona CCS EBITDA segmentu rafineryjnego spadła o 37 proc. rdr, do 138 mln USD. Koncern tłumaczy ten spadek pogarszającym się otoczeniem makro.

EBITDA segmentu detalicznego wzrosła o 10 proc., do 89 mln dol., dzięki większemu wolumenowi sprzedaży paliw oraz przychodom ze sprzedaży produktów pozapaliwowych.
EBITDA segmentu gazowego wyniosła w pierwszym kwartale 66 mln dol., co oznacza spadek rok do roku o 23 proc.

Zysk netto węgierskiego koncernu wyniósł 174 mln dol.

Wydatki inwestycyjne grupy MOL w pierwszym kwartale wyniosły 284 mln dol., a w całym 2019 roku mają wynieść 1,9-2,1 mld dol.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE