ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Zaskakujący spadek zapasów ropy naftowej w USA
09.05.2019r. 10:40

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej na razie przynosi relatywnie niewielkie ruchy cenowe i nieznaczną przewagę strony podażowej. Cena ropy Brent nadal jest spychana poniżej bariery 70 USD za baryłkę, z kolei notowania amerykańskiej ropy WTI poruszają się w rejonie 61-62 USD za baryłkę.

Pozytywnym akcentem podczas wczorajszej sesji na rynku ropy naftowej był zaskakujący spadek zapasów ropy w Stanach Zjednoczonych. Departament Energii podał, że w minionym tygodniu zapasy spadły o 4 mln baryłek, podczas gdy oczekiwano ich wzrostu o 1,2 mln baryłek. Częściowo ten spadek wynikał z obniżonego importu ropy naftowej, jednak ogólnie dane te miały pozytywny wydźwięk, ponieważ obniżające się zapasy mają także związek z sezonowym wzrostem popytu na paliwa. Podobnych spadków zapasów można oczekiwać również w kolejnych tygodniach.

(600x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Dane dotyczące zapasów przyczyniły się do zakończenia wczorajszej sesji na rynku ropy naftowej na plusie, jednak optymizm nie utrzymał się na długo. W centrum uwagi inwestorów pozostają negocjacje pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi w kwestiach sporu handlowego. Dzisiaj i jutro ma trwać kolejna runda rozmów, jednak na rynku pojawia się coraz więcej wątpliwości co do tego, czy przyniosą one pozytywny efekt. Ostatnie stanowcze słowa Donalda Trumpa pokazały, że do kompromisu jest daleko - a wręcz wydaje się wątpliwe, czy do niego w ogóle dojdzie.

Kwestie polityczne mogą być szczególnie istotne na rynku ropy naftowej pod koniec bieżącego tygodnia. Brak pozytywnego wyniku rozmów na linii USA-Chiny zwiększyłby awersję inwestorów do ryzyka, co najprawdopodobniej przełożyłoby się negatywnie na notowania ropy naftowej. Z kolei uspokajające słowa polityków stworzyłyby sprzyjające warunki dla cen ropy do chociażby delikatnego odreagowania wzrostowego.

(600x400)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE