ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Operator projektu Cameron LNG zwrócił się do regulatora amerykańskiego o zgodę na dostawy próbne
13.05.2019r. 06:39

Operator projektu Cameron LNG, Sempra LNG, która ma dostarczać gaz polskiemu PGNiG, zwrócił się do regulatora amerykańskiego o zgodę na dostawy próbne w określonym terminarzu - podaje cytowana przez BiznesAlert.pl agencja Platts.

Sempra LNG, do której należy projekt z prawie gotowym pierwszym ciągiem skraplającym, zamierza wysłać do siedmiu próbnych dostaw w zależności od potrzeb klientów zanim ruszą dostawy na mocy kontraktów długoterminowych. Firma zwróciła się o zgodę Federalnej Agencji Regulacji Energetyki (FERC) o pozwolenie od 16 maja. Sempra LNG ma co tydzień informować o postępach dostaw.

Projekt Cameron LNG zanotował opóźnienie. Jest realizowany przez Sempra LNG z San Diego, francuski Total oraz japońskie Mitsui. Drugi i trzeci ciąg skraplający są opóźnione do 2020 roku. Prezydent USA Donald Trump ma odwiedzić obiekt 14 maja. Plan sugeruje, że wtedy może ruszyć pierwsze skraplanie gazu. Nie wiadomo zaś, kiedy nastąpi pierwsza próbna dostawa.
W grudniu 2018 roku PGNiG podpisało ze spółką zależną Sempra Energy dwudziestoletni kontrakt na dostawy 2 mln ton LNG rocznie z terminalu Port Arthur LNG, który również należy do Sempra LNG. Umowa zawiera klauzulę free on board przerzucającą odpowiedzialność za ładunek na klienta, ale pozwalającą mu wybrać port rozładunku - przypomina BiznesAlert.pl.
Platts , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE