ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Serinus Energy opublikował aktualizację informacji o działalności operacyjnej
13.05.2019r. 08:00

Serinus Energy opublikował aktualizację informacji o działalności operacyjnej w Rumunii oraz Tunezji. Rumunii spółka prowadzi proces rozruchu produkcji ze złoża Moftinu oraz rozpoczęła proces pozyskiwania pozwoleń na przeprowadzenie planowanych badań sejsmicznych 3D na koncesji Satu Mare. Serinus poinformował jednocześnie, że tempa nabiera jego działalność w Tunezji.

Pod koniec kwietnia Serinus uruchomił produkcję gazu w ramach projektu gazowego Moftinu. Spółka prowadzi obecnie proces rozruchu produkcji, w ramach którego gaz z odwiertu Moftinu-1003 przesyłany jest do zakładu przetwarzania w ilości ok. 5,0 mmscf/d przy zastosowaniu zwężki ograniczającej. W ostatnim czasie rozpoczęto również wydobycie z odwiertu Moftinu-1007.

Serinus zapowiada, że produkcja z obu odwiertów będzie stopniowo zwiększana aż do uzyskania optymalnych parametrów produkcji i ustabilizowania wydajności zakładu przetwarzania.

Z informacji spółki wynika, że w okresie rozruchu i stabilizacji gaz będzie sprzedawany w cyklu dobowym, a po jego zakończeniu i uzyskaniu wyrównania wolumenów produkcji, gaz będzie sprzedawany w cyklach miesięcznych.

Jak informuje Serinus ceny gazu uzyskane w sprzedaży dobowej wynosiły ok. 6,00 USD/tys. stóp sześć. (mcf) w przypadku produkcji kwietniowej, zaś ceny sprzedaży dobowej gazu w pierwszych dwóch tygodniach maja wzrosły, do poziomu ok. 7,56 USD/mcf.
Spółka poinformowała również o rozpoczęciu procesu pozyskiwania pozwoleń na przeprowadzenie planowanych badań sejsmicznych 3D na obszarze 148 km kw. w ramach koncesji Satu Mare. Obszar ten jest zlokalizowany na północ od obszaru Moftinu, posiadającego już sejsmikę 3D. Badanie zaplanowano na III-IV kwartał 2019 r. Serinus spodziewa się odkryć płytko zalegające pułapki gazowe o charakterystycznym zapisie amplitudowym, które byłyby obiektem docelowym dla przyszłych odwiertów poszukiwawczych.

Spółka planuje również wykonanie odwiertu Moftinu-1004 pod koniec 2019 r. lub na początku 2020 r. Będzie to odwiert rozpoznawczy, który zapewniałby dodatkowe ilości gazu dla zakładu przetwarzania Moftinu. Zakończono już proces pozyskiwania zezwoleń niezbędnych do jego wykonania. Dzięki temu odwiertowi zakład przetwarzania gazu Moftinu będzie mógł dłużej utrzymać ustabilizowany poziom produkcji.

Serinus poinformował jednocześnie, że po przedłużającym się okresie ograniczeń, spowodowanych niepokojami społecznymi, tempa nabiera działalność spółki w Tunezji. Z relacji spółki wynika, że jej lokalny zespół rozpoczął pod koniec I kwartału 2019 r. ponowny rozruch pola Chouech Es Saida na południu Tunezji. Wstępne działania obejmują ponowne zatrudnienie personelu, oczyszczenie drogi dojazdowej, sprawdzenie uzbrojenia wgłębnego w odwiertach i materiałów eksploatacyjnych, przeprowadzenie przetargów na usługi oraz inspekcje na miejscu odwiertu. Procedury te są obecnie w toku. Z zapowiedzi Serinusa wynika, że w drugim kwartale rozpocząć się powinny prace nad wymianą pomp w odwiertach, a produkcja ma zostać wznowiona na początku trzeciego kwartału bieżącego roku.

Serinus poinformowała jednocześnie, że spodziewa się poniesienia dodatkowych nakładów kapitałowych na polu Sabria związanych z rekonstrukcją odwiertu, który przed laty, jeszcze za poprzedniego właściciela tej koncesji, uległ mechanicznemu uszkodzeniu w trakcie uzbrajania.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE