ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kończą się prace nad strategią energetyczną Polski
13.05.2019r. 13:35

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zdradził, że kończą się prace nad strategią energetyczną Polski. Rząd przewiduje miejsce dla energetyki wiatrowej pomimo regulacji 10H krytykowanej przez branżę zwanej ustawą odległościową - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Mimo regulacji 10H która miała zablokować energetykę wiatrową na lądzie, okazuje się, że przymiarki do najbliższych aukcji ogłaszanych w tym roku wskazują na to, że ta energetyka będzie jeszcze istniała po 2040 roku. Chcemy to w naszej polityce pokazać - zapowiedział minister.

- W ślad za strategią przygotowaliśmy Plan na rzecz Energii i Klimatu i w nim już zdążyliśmy część uwag uwzględnić. Inne zostaną uwzględnione w dokumencie, który przedstawimy Radzie Ministrów - zdradził. - W 2019 roku zostaną ogłoszone aukcje na 3,5 GW nowych elektrowni wiatrowych. W systemie będzie zainstalowanych 10 GW w tej technologii.
- Wprowadzamy uwagi do Polityki Energetycznej Polski. Jej wersja jest przygotowywana do oceny oddziaływania na środowisko. To jest potrzebne, by przedstawić ją Radzie Ministrów. Właściwie są to więc działania końcowe - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE