ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny podniosą taryfy celne na import LNG z USA z 10 do 25 proc.
14.05.2019r. 09:04

Chiny mają podnieść taryfy celne na import LNG z USA z 10 do 25 procent od pierwszego czerwca tego roku - poinformowała Rada Państwa. Chińczycy nie podnieśli natomiast ceł na import ropy amerykańskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.

Jest to element odpowiedzi w ramach szerszej polityki podniesienia taryf na produkty z USA na podniesienie ceł przez Amerykanów na podniesienie ich w Stanach w zeszłym tygodniu. - Środki podjęte przez USA doprowadziły do eskalacji chińsko-amerykańskich napięć handlowych i ekonomicznych, niezgodnie z zasadą konsensusu w rozmowach na temat rozwiązywania problemów, podkopując interesy obu stron i zawodząc generalne oczekiwania społeczności międzynarodowej - twierdzi Rada Państwa.

W zeszłym tygodniu Amerykanie zapowiedzieli wprowadzenie nowych ceł na dobra z Chin. Jednak Chińczycy odwracają się od importu LNG z USA jeszcze od września 2018 roku, kiedy weszły 10-procentowe taryfy na import tego paliwa. Z tego względu nowe cło nie doprowadzi do rewolucji na rynku gazu skroplonego w Chinach. Od początku 2019 roku do Państwa Środka dotarły cztery ładunki spotowe z USA. W całym 2018 roku ta liczba wyniosła 23.
Przy tym Chińczycy informują, że rozważają wyłączenie spod polityki zaostrzenia ceł określonych produktów, w tym LNG, propanu, butanu, ropy, paliwa odrzutowego i benzyny. Importerzy i konsumenci tych dóbr będą mogli wystąpić do państwa o wyłączenie. Warunkiem jego przyznania będzie trudność zastąpienia produktu amerykańskiego innym, poważne szkody ekonomiczne i negatywny wpływ strukturalny na daną branżę.

Pierwsze wnioski o wyłączenia będą przyjmowane od trzeciego czerwca. Termin ich składania to 5 czerwca. Druga tura zbierania wniosków rozpocznie się 2 września i potrwa do 18 października - czytamy w BiznesAlert.pl.
Platts , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE