ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Jakóbik: Strategia energetyczna nadal powstaje. EKG 2019 bez przełomu
14.05.2019r. 09:25

Najważniejsza informacja z Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach w dniu pierwszym konferencji to brak informacji, czyli nowych wieści o strategii energetycznej - pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

Jeszcze w zeszłym tygodniu wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski zapowiadał, że na EKG w Katowicach zostanie przedstawiony projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku. Nadzieje na nowe wieści rozwiał minister Krzysztof Tchórzewski, który w pierwszym panelu konferencji poświęconym energetyce powiedział, że ministerstwo wciąż uwzględnia uwagi do dokumentu, których spłynęło 1400. Minister Tchórzewski poinformował za to, że energetyka jądrowa pozostaje w projekcie i będzie narzędziem dekarbonizacji.

Zaproponował także ciekawe rozwiązanie: podatek importowy od śladu węglowego. - Jeśli chcemy jako Unia Europejska prowadzić walkę o ochronę klimatu, to powinniśmy innych też zmusić do poniesienia wysiłku. Chodzi mi o podatek od śladu węglowego. Powinien być nałożony importowy podatek na tych, którzy produkują z udziałem węgla i swoje towary wysyłają do państw UE - zasugerował minister na EKG 2019. Jest to rozwiązanie problemu carbon leakage, czyli ucieczki emisji poza Unię Europejską.
Wydarzenie w Katowicach nie przyniosło poza poparciem przez Komisję Europejską strategii rozwoju Śląska poprzez odchodzenie od węgla przy dofinansowaniu transformacji regionów pogórniczych ustami szefa Dyrektoriatu Generalnego ds. Energii DG ENER Dominique'a Ristoriego. Być może ilościowy przyrost wydarzeń poświęconych energetyce należy przekuć we wzrost jakościowy. Opinia publiczna ma kontakt z oficjelami tak często, że najwyraźniej nie nadążają z przygotowywaniem treści do przekazania.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE