ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Rodzinna MegaMoc w Tauronie
14.05.2019r. 11:02

Tauron od kilku lat sukcesywnie wdraża koncepcję work-life balance, która zakłada równowagę miedzy pracą, a życiem prywatnym. Od trzech lat w firmie funkcjonuje program "Mama pracuje", a w związku z Międzynarodowym Dniem Rodziny, który przypada 15 maja, Grupa Tauron przedłużyła święto rodziny o cały tydzień.

Dla pracowników w intranecie została przygotowana specjalna Strefa rodzica, w której można znaleźć informacje o aktywnościach związanych z tygodniem rodziny. A jest z czego wybierać.

Będzie można skorzystać z wykładu Uniwersytetu Otwartego Grupy Tauron "Jak wzmacniać poczucie wartości u dzieci i być wystarczająco dobrym rodzicem?" W trakcie wykładu Magdaleny Sękowskiej będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania: Czy istnieje "idealny rodzic", jakie są podstawowe dylematy rodzicielstwa oraz w jaki sposób zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa, akceptacji oraz bycia kochanym? Aby jak największa liczba pracowników Grupy Tauron mogła wziąć udział w wykładzie, spółka uruchomiła transmisję "na żywo" w aż 34 lokalizacjach.

Ponadto pracownicy będą mogli skorzystać z konkursów dla całych rodzin, a na specjalnej platformie wymieniać się ciekawymi miejscami, w których można spędzić czas z dziećmi. Jest też przewidziana niespodzianka dla rodziców, oczekujących narodzin swojego dziecka.

Aby umożliwić pracownikom spędzenie dodatkowych godzin z bliskimi, jak co roku w Tauronie obowiązują dwie godziny dla rodziny. Oznacza to, że 15 maja we wszystkich spółkach Grupy dzień pracy zostanie skrócony o dwie godziny.

To nie jedyne działania prorodzinne prowadzone w Tauronie. Od trzech lat funkcjonuje program "Mama pracuje" skierowany do obecnych oraz przyszłych mam zatrudnionych w firmie. Kobiety, które przystąpiły do programu mogą m.in. pracować w domu lub skorzystać z indywidualnego rozkładu godzin pracy. Dotychczas z programu skorzystało już 80 osób.

Kobiety przystępujące do programu mają możliwość podjęcia obowiązków służbowych poza miejscem zatrudnienia w ramach telepracy, czy też skorzystania z indywidualnego rozkładu czasu pracy w zależności od charakteru zadań realizowanych na danym stanowisku.

Tauron przewidział także udogodnienia dla przyszłych mam. Kobiety w ciąży mogą skorzystać z indywidualnego rozkładu czasu pracy czy telepracy, a dodatkowo na okres ciąży obniżyć czas pracy o dwie godziny dziennie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokości wynagrodzenia.

Celem programu "Mama pracuje" jest zwiększenie komfortu pracy przyszłych i obecnych mam. Program ma zwiększyć liczbę kobiet wracających do pracy po urodzeniu dziecka, pozwalając na bardziej elastyczne dostosowanie czasu pracy do ich potrzeb.

Spółki Grupy Tauron wspierały także pracujących rodziców w trudnej sytuacji podczas strajku nauczycieli. Część z nich umożliwiła swoim pracownikom przyjście do pracy z dziećmi, organizując im pokoje zabaw wraz z opieką w godzinach pracy rodziców

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE