ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grabiec: W programie Koalicji Europejskiej są kwestie dotyczące ochrony klimatu
14.05.2019r. 11:13

W programie zarówno Koalicji Europejskiej, jak i Platformy Obywatelskiej są kwestie dotyczące ochrony środowiska i ochrony klimatu, zwłaszcza walki ze smogiem - skomentował we wtorek w rozmowie z PAP akcję Greenpeace pod siedzibą PO rzecznik partii Jan Grabiec.

"Przygotowaliśmy nawet rok temu specjalną ustawę o czystym powietrzy, w której gwarantujemy radykalny wzrost nakładów na ochronę powietrza w Polsce" - powiedział Grabiec.

"Rozumiem, że oczekiwania Greenpeace są dalej idące, żeby bardziej ten proces przyspieszyć, ale niewątpliwie cel mamy wspólny" - dodał.

Zwrócił uwagę, że rząd PO-PSL prowadził politykę prowadzącą do zwiększenia udziału energii odnawialnej w mikście energetycznym w Polsce. "Ta polityka powinna być kontynuowana i przyspieszona. To jest nasz strategiczny cel i ten cel również jest elementem programu Koalicji Europejskiej" - zaznaczył rzecznik PO.
We wtorek rano aktywiści Greenpeace zasłonili siedziby Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej czarnymi transparentami z napisem: "Polska bez węgla 2030". Organizacja protestuje przeciw "ignorowaniu kryzysu klimatycznego przez największe polskie partie".

Organizatorzy akcji uważają, że PiS i PO pominęły kwestie ochrony klimatu w swoich programach wyborczych i nie zaproponowały daty odejścia Polski od węgla. We wtorkowym komunikacie działacze Greenpeace wskazują, że protest odbywa się dzień po tym, gdy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego dyskutowany był rządowy projekt Polityki Energetycznej Polski, który zakłada, że do 2030 r. ilość spalanego w naszym kraju węgla utrzyma się na niemal niezmienionym poziomie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE