ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Stojan z Wrocławia dotarł do elektrowni jądrowej w Kanadzie
14.05.2019r. 12:09

Kluczowy element do modernizacji bloku jądrowego nr 3 w kanadyjskiej elektrowni jądrowej Darlington, należącej do Ontario Power Generation (OPG) osiągnął miejsce przeznaczenia. Zostanie zainstalowany w 2020 r. i jest największym elementem, który kiedykolwiek dotarł do elektrowni Darlington od początku jej działania.

Stojan jest głównym elementem generatora elektrycznego, który przekształca wirujące pole magnetyczne w prąd elektryczny. Waży 350 ton, ma ponad 12 metrów długości i został zbudowany w Polsce w zakładach GE Power we Wrocławiu. Przewieziono go statkiem przez Ocean Atlantycki, a następnie Drogą Wodną Świętego Wawrzyńca (St Lawrence Seaway) dotarł do zatoki Oshawa Harbor, gdzie został przeładowany na barkę, na której pokonał ostatnie osiem kilometrów podróży do elektrowni Darlington.

Po przybyciu do Darlington sprzęt został przewieziony za pomocą samojezdnego transportera modułowego, przy użyciu specjalnie zaprojektowanych ramp, które wypełniły lukę między barką a dokiem elektrowni.

Jeff Richardson, wiceprezes OPG ds. Renowacji obiektów jądrowych, powiedział, że sama wielkość ładunku i krytyczne jego znaczenie dla bezpieczeństwa pracy elektrowni sprawiły, że transport stojana był bardzo skomplikowany. Zespół transportowy zaplanował i ćwiczył w szerokim zakresie wszystkie możliwe scenariusze i był przygotowany na różne niespodziewane wydarzenia w trakcie całej operacji logistycznej.
Obecnie trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia remontu bloku 3 - reaktora Candu o mocy 878 MWe, który rozpoczął działalność komercyjną w 1993 r. Realizowane są one w ramach 10-letniego programu modernizacji elektrowni Darlington. Remont bloku 2 rozpoczął się w 2016 r. i ma zostać zakończony na początku 2020 r. OPG planuje rozpocząć prace na bloku 3 w lutym 2020 r., na bloku 1 w lipcu 2021 r. i bloku 4 w styczniu 2023 r. Modernizacja EJ Darlington ma zakończyć się w roku 2026. Pozwoli to na dalszą eksploatację reaktorów przez 30-35 lat.

World Nuclear News , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE