ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pojazdy zeroemisyjne odpowiadały w kwietniu za ok. 40 proc. rejestracji nowych samochodów w Norwegii
14.05.2019r. 14:01

W kwietniu w Norwegii zarejestrowano 4 462 nowych samochodów osobowych o zerowej emisji. To o 896 więcej (+ 25,1 proc.) niż w analogicznym okresie 2018 r.

W kwietniu zeroemisyjne samochody osobowe osiągnęły 39,6 proc. udziału w rynku. Dla porównania, ich rynkowy udział w kwietniu 2018 r. wyniósł 25,4 proc. Rekord w tym zakresie osiągnięto w marcu bieżącego roku. Udział wyniósł wówczas 58,4 proc., zaś liczba rejestracji - 10 728 szt.

Spośród samochodów zeroemisyjnych zarejestrowanych w Norwegii w ubiegłym miesiącu 7 pojazdów stanowiły modele zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi, zaś pozostałą część modele całkowicie elektryczne typu BEV.
Wzrosła także sprzedaż zeroemisyjnych pojazdów dostawczych. W kwietniu w Norwegii zarejestrowano ich 192 - o 104 (+118,2 proc. r/r) więcej niż w analogicznym okresie 2018 r.

Liczba rejestracji hybryd typu plug-in wyniosła natomiast 1 141 szt. (- 55,2 proc. r/r).

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE