ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lider szwedzkiej partii: UE powinna wesprzeć energetykę jądrową w Polsce
14.05.2019r. 16:05

Unia Europejska powinna wesprzeć energetykę jądrową w Polsce - oświadczył we wtorek w wywiadzie dla gazety "Svenska Dagbladet" przywódca nacjonalistycznej partii Szwedzcy Demokraci (SD) Jimmie Akesson.

Według polityka UE nie powinna też zmuszać państw członkowskich do zamykania elektrowni węglowych. Alternatywą mogłoby być jednak wykorzystanie unijnych dotacji do rozwoju energetyki jądrowej, gdyż "czymś dawne źródła energii trzeba zastąpić".

"Zamiast wydawać masę pieniędzy na energetykę wiatrową w Szwecji czy rowery elektryczne, efektywniejsze byłoby dofinansowanie energetyki jądrowej w Polsce" - powiedział lider SD. Podkreślił, że "prawdopodobniej takie rozwiązanie byłoby lepsze dla całej Europy i globalnego klimatu".

Lider Szwedzkich Demokratów stwierdził także, że UE nie powinna karać Polski oraz Węgier, grożąc im zmniejszeniem dotacji. "To Unia idzie w kierunku autorytarnym, karząc kraje, które nie chcą uczestniczyć w jej federalnej podróży" - uważa Akesson.
W ankiecie Szwedzkiego Radia rozesłanej do szwedzkich partii startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego Szwedzcy Demokraci oraz trzy inne centroprawicowe partie opowiedziały się przeciwko propozycji wprowadzenia w UE podatku od emisji dwutlenku węgla. Takie rozwiązanie funkcjonuje w Szwecji.

W sondażach przed wyborami do PE Szwedzcy Demokraci osiągają 16-19 proc. poparcia, co może się przełożyć na 4 lub 5 mandatów. Najwięcej poparcia zdobywa rządząca Szwecją socjaldemokracja, ok. 23 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE