ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Władze gmin Metropolii Krakowskiej apelują o obowiązek rejestracji kotłów na paliwo stałe
14.05.2019r. 16:13

O wprowadzenie obowiązku rejestracji i okresowych przeglądów kotłów na paliwo stałe apelują do premiera Mateusza Morawieckiego władze piętnastu gmin tworzących Metropolię Krakowską.

W podpisanej we wtorek petycji do premiera samorządowcy napisali, że skuteczne działania związane z likwidacją pieców na paliwa stałe wymagają wiedzy o ich liczbie i stanie technicznym. Tymczasem gminom brakuje narzędzi prawnych do pozyskania od właścicieli mieszkań i budynków informacji o sposobie ich ogrzewania.

Jak podkreślają wójtowie i burmistrzowie, bez odpowiednich narzędzi prawnych ciężko będzie prowadzić walkę o poprawę jakości powietrza. Wszystkie gminy Metropolii Krakowskiej przeprowadzają inwentaryzację palenisk węglowych, jednak w kolejnych latach dane te powinny być aktualizowane.

Samorządowcy deklarują w petycji gotowość współpracy w przypadku rozpoczęcia prac legislacyjnych.

Chcieliby, aby obowiązek rejestracji i okresowych przeglądów kotłów na paliwa stałe w prywatnych budynkach mieszkalnych został wprowadzony od września.
"Od września 2019 w Krakowie będzie obowiązywał całkowity zakaz stosowania paliw stałych. Wiemy, jak bardzo potrzebna jest aktualna informacja o liczbie i stanie technicznym urządzeń grzewczych, dlatego Kraków wspiera gminy sąsiadujące w zabieganiu o zmiany prawne, dające możliwość pozyskania tych informacji" - mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

O przyspieszenie wymiany pieców węglowych apeluje do gmin Krakowski Alarm Smogowy.

Do Stowarzyszenia Metropolia Krakowska należą: Kraków i 14 okalających go gmin: Biskupice, Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne, Wieliczka, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE