ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wyniki grupy Unimot ostro w górę
14.05.2019r. 21:51

Skonsolidowane przychody Grupy Unimot za pierwsze trzy miesiące 2019 r. były o ponad 28 proc. wyższe w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Grupa zakończyła pierwszy kwartał br. sporym zyskiem, podczas gdy rok wcześniej odnotowała stratę.

Skonsolidowane przychody Grupy Unimot za pierwszy kwartał 2019 r. wyniosły 868,7 mln zł, co stanowi wzrost o 28,2 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zysk EBITDA ukształtował się na poziomie 22,9 mln zł (wobec 0,8 mln zł rok wcześniej), a zysk EBITDA skorygowany o szacunkową wycenę zapasu obowiązkowego oleju napędowego oraz uzasadnione przesunięcia wyniósł 11,1 mln zł, czyli o 88,5 proc. więcej r/r.

W pierwszym kwartale 2019 r. Grupa wypracowała 16,3 mln zł zysku netto, wobec straty na poziomie 2,0 mln zł rok wcześniej.
Według Unimotu wyższe wyniki to gównie rezultat efektywnego wykorzystania sprzyjającego otoczenia zewnętrznego w biznesie oleju napędowego i biopaliw oraz gazu LPG, a także w energii elektrycznej, jak również przeprowadzonego w zeszłym roku planu restrukturyzacyjnego.

Na 2019 r. spółka prognozuje, że skonsolidowana EBITDA skorygowana wyniesie 34 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE