ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Siemens Gamesa pracuje nad projektem magazynów energii wykorzystującym turbiny wiatrowe i kamienie wulkaniczne
15.05.2019r. 09:24

Siemens Gamesa Renewable Energy pracuje nad innowacyjnym projektem magazynów energii wykorzystującym turbiny wiatrowe oraz kamienie wulkaniczne. Prezes Siemens Gamesa Renewable Energy Paweł Przybylski w Polsce powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, że tą technologią jest zainteresowany jeden z partnerów spółki w Polsce - czytamy w BiznesAlert.pl.

Prezes Siemens Gamesa Renewable Energy w Polsce zdradził, że jego firma pracuje w niemieckim Hamburgu nad własnym projektem magazynu energii.

- Otworzyliśmy w Hamburgu próbną instalacje, która magazynuje energię wytworzoną przez turbinę wiatrową w specjalnie do tego przygotowanej komorze wypełnionej kamieniami wulkanicznymi. Kamienie te są podgrzewane do temperatury 600 stopni C dzięki energii wytworzonej przez turbiny wiatrowe. Potem są przechowywane w specjalnym sarkofagu - wyjaśnił. Kiedy turbina nie produkuje energii elektrycznej można schłodzić te kamienie. Para powstała w ten sposób napędza turbinę, która produkuje energię. - To na razie instalacja testowa - zastrzegł Przybylski.
- Pracujemy obecnie nad jej efektywnością. Nie da się obecnie tej technologii skomercjalizować na dużą skalę przemysłową. Wszystko jest przed nami. Jeden z naszych partnerów w Polsce jest zainteresowany takim rozwiązaniem. Jesteśmy obecnie na etapie przygotowywania umów o poufności i pierwszych prac koncepcyjnych. To nasz wkład w temat magazynowania, mimo, że zajmujemy się w obszarze innowacji wdrażaniem coraz większym projektów turbin na lądzie i na morzu - podkreślił cytowany przez BiznesAlert.pl Przybylski.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE