ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Projekt EFRA ma zostać przekazany do rozruchu pod koniec maja
15.05.2019r. 09:40

Jarosław Kawula, wiceprezes zarządu ds. produkcji i handlu w Grupie Lotos zdradził podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, że projekt EFRA ma zostać przekazany do rozruchu pod koniec maja. Ten termin był już w przeszłości przekładany - przypomina BiznesAlert.pl.

Rozruch EFRA (Efektywna Rafinacja) może potrwać ok. 5- 6 tygodni i może przełożyć się na wyniki spółki w czwartym kwartale tego roku. Polska jest znaczącym importem oleju napędowego i sprowadza go 5 - 6 mln m sześc. rocznie. - Dzięki EFRA uda się ten import ograniczyć. W styczniu 2020 roku wchodzą nowe normy paliwa żeglugowego. Obecnie paliwo dla statków może zawierać do 3,5 procent siarki. Od przyszłego roku ten współczynnik będzie ograniczony do 0,5 procent. Projekt EFRA pozwoli wyeliminować z produkcji wysokosiarkowy olej napędowy i dostarczy spółce dodatkową marżę. Wysokosiarkowy olej opałowy nie zniknie, a straci na wartości. Część tej ropy może trafić także do energetyki - powiedział Jarosław Kawula.
Głównym celem projektu EFRA jest większe zagospodarowanie ciężkiej pozostałości rafinacji, a więc frakcji ropy naftowej, z której obecnie powstaje ciężki olej opałowy lub asfalty. Nowe instalacje Projektu EFRA docelowo umożliwią zastąpienie produkcji niskomarżowych produktów większą ilością paliw silnikowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE