ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grzegorczyk: Banki nie wejdą do Tauronu
15.05.2019r. 11:44

- Niewątpliwie sytuacja Tauronu nie jest najłatwiejsza, ale dzisiaj możemy określić ją jaką stabilną. Banki nie wejdą do spółki - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Filip Grzegorczyk, prezes Tauronu.

Jego zdaniem o stabilnej sytuacji koncernu świadczą kluczowe dane finansowe firmy, a także oceny agencji ratingowych. - Rosną dochody ze sprzedaży, EBIDTA na podobnym poziomie. Inwestujemy a to się wiąże z długiem spółki. Z punktu widzenia Grupy najbardziej kluczowym parametrem spółki jest konwenant. Za 2018 roku wyniósł on 2,54. Zawarty w umowach z bankami graniczny poziom wynosi 3,5. Jego przekroczenie mogłoby skutkować restrukturyzacją finansową grupy. Innymi słowy wejściem banków do firmy. Według naszych prognoz w 2019 roku nie przekroczymy 3,5. Po 2020 roku powinien spadać co ma związek m.in. z zakończeniem budowy bloku 910 MW w Jaworznie - stwierdził.
Jego zdaniem problemy finansowe Tauronu są efektem procesu inwestycyjnego. - Póki inwestycje nie zostaną oddane, to nie będą zarabiać. Zadłużenie Tauronu to pokłosie decyzji inwestycyjnych podejmowanych przez poprzednie zarządy. To nie kwestia krytyki tylko faktów - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl prezes Tauronu.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Agniecha 15.05.2019r. 21:01
Z Pana Prezesa to jajcarz pierwszej wody jednak jest.....
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Xyz 18.05.2019r. 13:24
A podwyżek dla pracowników jak nie było tak nie ma.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE