ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa rozważa dostosowanie strategii do zmian w otoczeniu
15.05.2019r. 12:08

Grupa Energa rozważa dostosowanie strategii rozwoju do zmian rynkowych i regulacyjnych - poinformował PAP Biznes wiceprezes Jacek Kościelniak.

"Ze względu na dynamikę zmian zachodzących w otoczeniu rynkowym i regulacyjnym, w tym publikację projektu PEP2040, grupa Energa rozważa dostosowanie do nich strategii rozwoju. Obecnie realizujemy to, co zostało zapisane w strategii z 2016 roku, obejmującej lata 2016-2025" - powiedział PAP Biznes Kościelniak w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

"Dostosowanie strategii pozwoli na uwzględnienie postępów w realizacji kluczowych projektów inwestycyjnych dokonanych przez grupę, w tym związanych z wydaniem NTP dla budowy farmy wiatrowej Przykona oraz publikacją ogłoszenia w postępowaniu przetargowym na wybór generalnego wykonawcy dla elektrowni gazowo-parowej w Grudziądzu" - dodał wiceprezes.

Poinformował, że potencjalni oferenci dla projektu w Grudziądzu mają czas do 29 maja na złożenie wniosków o udział w postępowaniu, a następnie spółka przystąpi do dialogu konkurencyjnego z wyselekcjonowaną grupą oferentów zakwalifikowanych do dalszego etapu.
"Projekt elektrowni gazowo-parowej w Grudziądzu ma szansę na start w aukcji mocy jeszcze w tym roku, o ile pozwoli na to stan zaawansowania postępowania przetargowego" - powiedział Kościelniak.

Wiceprezes Energi, pytany o finansowanie dla realizowanej wspólnie z Eneą inwestycji w budowę bloku energetycznego w Elektrowni Ostrołęka, odpowiedział: "Nie publikujemy jeszcze ostatecznej struktury finansowej dla projektu Ostrołęka, zapewniam jednak, że mamy na stole wiele rozwiązań, które będziemy mogli zastosować".

Wskazał, że od 2023 roku projekt ma zagwarantowane przychody z tytułu rynku mocy, które - jak powiedział - pozytywnie wpływają na ekonomikę projektu oraz możliwość obsługi ewentualnego zadłużenia.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE