ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bonca: Grupa Lotos nie wyklucza zakupu udziałów w złożach wydobywczych poza Norwegią
15.05.2019r. 12:09

"W obszarze upstream Norwegia jest dla nas naturalnym rynkiem zaangażowania, ale to nie znaczy, że nie szukamy okazji do zakupu złóż także w innych rejonach świata. Wolałbym jednak komunikować tego typu informacje dopiero po podpisaniu umowy" - powiedział prezes Grupy Lotos Mateusz A. Bonca w rozmowie z ISBnews w kuluarach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach.

"Chcemy, żeby segment upstream Lotosu dalej dynamicznie się rozwijał. Dlatego będziemy zainteresowani inwestycjami, które będą dla nas atrakcyjne finansowo i wpiszą się w profil naszego dotychczasowego wydobycia" - podkreślił.

Jeśli chodzi o pozostałe projekty koncernu, rozpoczęcie wydobycia ze złoża Yme planowane jest na II kw. 2020 r., a w przypadku złoża Utgard wskazuje się na IV kw. 2019 roku jako możliwą datę uruchomienia wydobycia - poinformowała agencja ISBnews.
"Zagospodarowanie złoża Utgard realizowane jest w modelu tzw. szybkiej ścieżki, przy wykorzystaniu synergii z istniejącą infrastrukturą hubu Sleipner. W I kw. 2019 roku trwały prace w zakresie modyfikacji platformy Sleipner T i przygotowania podmorskiej części systemów produkcyjnych i rurociągów. Projekt realizowany jest zgodnie z budżetem i harmonogramem" - powiedział cytowany przez agencję Bonca.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE