ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen chce do końca roku wybrać partnera do budowy farmy wiatrowej o mocy 1200 MW
15.05.2019r. 12:31

Dyrektor wykonawczy ds. energetyki w PKN Orlen Jarosław Dybowski podkreślił podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, że projekt morskich farm wiatrowych "jest trudny" ze względu na brak regulacji oraz konieczność zaangażowania firmy w całkiem nowy sektor, który niesie ze sobą nowe wyzwania - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Mamy zespół ludzi, ale bez doświadczenia. Harmonogram jest bardzo napięty. Udaje się nam go dotrzymywać - powiedział.

- Zaczęliśmy prace zmierzające do uzyskania zezwolenia środowiskowego. Mamy konsultanta, który ma pod koniec roku przygotować projekt techniczny. Jesteśmy w trakcie kontraktacji prac geotechnicznych. Już na wstępnym etapie czujemy potrzebę posiadania partnera, choćby przy badaniu dnia i wyliczaniu liczbie usadowienia wież - zdradził przedstawiciel PKN Orlen.
- Jesteśmy w trakcie przegotowania do wyboru inwestora. Brakuje nam doświadczenia, potrzebujemy więc partnera, który zna technologie. Jesteśmy w trakcie wyboru inwestora. Mamy nadzieje, że do końca roku będziemy wiedzieć kto to będzie - podkreślił cytowany przez BiznesAlert.pl Dybowski.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE