ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dyrektor Greenpeace Polska: Schetyna "rżnie głupa"
15.05.2019r. 12:53

Nie jesteśmy zaskoczeni tym, że lider PO Grzegorz Schetyna "rżnie głupa"; Platforma ma zły program energetyczny i nie walczy z kryzysem klimatycznym - ocenił w środę dyrektor Greenpeace Polska Bohdan Pekacki. Jego zdaniem "nieodróżnianie smogu od klimatu dyskwalifikuje Schetynę jako lidera".

Przedstawiciele Greenpeace Polska odnieśli się do słów lidera PO, który wypowiedział się w środę w TOK FM na temat wtorkowej akcji Greenpeace. Działacze zasłonili siedziby Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej czarnymi transparentami z napisem: "Polska bez węgla 2030". Organizacja protestuje przeciw "ignorowaniu kryzysu klimatycznego przez największe polskie partie".

Nawiązując do hasła "Polska bez węgla 2030", Schetyna zaznaczył, że do 2030 roku PO chce, aby nie trzeba było ogrzewać domów i - jak mówił - "całej tej konstrukcji, która dzisiaj tak naprawdę produkuje smog". "To zrobimy, to jest nasze zobowiązanie przedwyborcze" - zadeklarował. "Natomiast jest pytanie, jak przestawić elektrownie, które dzisiaj funkcjonują na węglu" - dodał.

Na pytanie, jaki był widok z okna w siedzibie PO, Schetyna odpowiedział: "Był sympatyczny. Podaliśmy herbatę tym koleżankom i kolegom z Greenpeace". "Oni byli zaskoczeni, że akurat miesiąc temu przyjęliśmy te warianty, które są bardzo bliskie ich programowi" - dodał. "Oni byli zaskoczeni, że tak dużo z ich oczekiwań i programu jest w programie opozycji dzisiaj - Koalicji Europejskiej, i PO" - przekonywał.
Do słów Schetyny odnieśli się przedstawiciele Greenpeace Polska. "+Koledzy i koleżanki+ z GP (Greenpeace) są co najwyżej zaskoczeni tym, że @SchetynadlaPO tak konsekwentnie udaje, że nie rozumie, na czym polega kryzys klimatyczny i co z tym powinni zrobić rządzący. Domy w Polsce spalają 4x mniej węgla niż jedna elektrownia Bełchatów" - napisali na Twitterze.

Z kolei dyrektor Greenpeace Polska ocenił słowa lidera PO jako "ordynarne kłamstwa". "Nie jesteśmy niczym zaskoczeni, a zwłaszcza tym że Grzegorz Schetyna rżnie głupa. Platforma ma zły program energetyczny i nie walczy z kryzysem klimatycznym. A nieodróżnianie smogu od klimatu dyskwalifikuje Schetynę jako lidera" - napisał na Twitterze.

Organizatorzy akcji z Greenpeace uważają, że PiS i PO pominęły kwestie ochrony klimatu w swoich programach wyborczych i nie zaproponowały daty odejścia Polski od węgla. We wtorkowym komunikacie działacze Greenpeace wskazali, że protest odbywa się dzień po tym, gdy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego dyskutowany był rządowy projekt Polityki Energetycznej Polski, który zakłada, że do 2030 r. ilość spalanego w naszym kraju węgla utrzyma się na niemal niezmienionym poziomie.

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: Robcio 15.05.2019r. 13:30
bez węgla czyli z atomem??
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: matematyk 15.05.2019r. 14:40
Kilka pytań: 1. ile MW elektrowni węglowych trzeba by zastąpić do 2030r? 2. ile czasu trzeba od decyzji o budowie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: erda 15.05.2019r. 16:43
Sprostowanie, Schetyna nie rżnie głupa.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: przesada 15.05.2019r. 21:42
Głupa to zwykle rżną zieloni, obwiniając w różnych mediach za ofiary smogu (w tym śmiertelne) elektrownie węglowe.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk z Ostrołęki 16.05.2019r. 08:59
Dziwne, jak przyjeżdżały do nas te cudaki to wszystkim wmawiali, że istniejąca elektrownia "produkuje... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE