ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Studenci Politechniki Wrocławskiej przygotowują się do zawodów łodzi solarnych w Monako
15.05.2019r. 13:17

Największe zawody łodzi solarnych zbliżają się wielkimi krokami. Jednak aby wziąć w nich udział nie wystarczy organizacja wyjazdu, przewiezienie łodzi, i odpowiednie przeszkolenie pilota. Start jest jednak uwarunkowany spełnieniem wielu reguł. Wrocławscy studenci nieustannie pracują nad łodzią. Żeby wystartować w zawodach należy spełnić odpowiednie wymagania techniczne oraz dobrze przystosować swoja konstrukcję do zmagań podczas kilku konkurencji.

Najbardziej prestiżowe zawody łodzi solarnych na świecie odbywają się w Monako. Organizowane są od 2014 roku przez Yacht Club de Monaco. Biorą w nich udział drużyny z całego świata. Do startu przystępują zarówno profesjonalne zespoły porównywalne do tych z Formuły 1 jak i zespoły uniwersyteckie. Jednakże klasyfikacja drużyn różnych kategorii jest przeprowadzana osobno.

Drużyny biorą udział w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich jest wyścig klasyfikacyjny, podczas którego łodzie będą się ścigać przez 20 minut na zamkniętym torze o długości 0,5 mili morskiej. Zwycięzcą zostaje pilot któremu udało się osiągnąć najkrótszy czas okrążenia. Wyniki wyścigu zostaną wykorzystane do ustalenia kolejności startu w slalomie oraz wyścigu o mistrzostwo.

Kolejnym zmaganiem jest slalom. Łodzie będą rywalizować w wyścigu na czas, a zwycięzcą okaże się ten, kto przepłynie tor slalomu w najkrótszym czasie. W celu odpowiedniego przygotowania konstrukcji do tej konkurencji, studenci z Wrocławia chcą zastosować specjalny układ trójosiowego sterowania, który sprawi, że łódź będzie stabilniejsza oraz zwrotniejsza.

Następnym wyzwaniem dla studentów jest konkurencja sprawdzająca zasięg łodzi. W tym wyścigu trzeba pokonać jak najwięcej okrążeń w czasie większym niż 2 godziny i mniejszym niż 4. Aby pomyślnie ukończyć tę konkurencję, należy zaopatrzyć łódź w specjalne akumulatory oraz odpowiednie instalacje, które pozwolą efektywnie je ładować przy użyciu paneli fotowoltaicznych.Ostatnim zmaganiem zawodów jest, tak zwany, wyścig ostateczny. Podczas niego łodzie 2 na 2 będą rywalizować na dystansie 0.1 mili morskiej.
Podczas wydarzenia organizowany jest również wyścig, który nie liczy się do ogólnej punktacji, podczas którego zawodnicy starają się uzyskać jak największą prędkość. Wyścig odbywa się na dystansie 1/8 mili morskiej, czyli około 100 m. Zwycięzcą zostaje ten kto pokona odcinek najszybciej. Członkowie PWR Solar Boat Team planują uzyskać prędkość wynoszącą około 50 km/h. Osiągając taki wynik, studenci maja dużą szanse na zwycięstwo.

Portal CIRE objął projekt PWR Solar Boat patronatem medialnym.
Karol Bryła, PWR Solar Boat Team

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE