ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Poznańska policja ma auto do badania emisji spalin
15.05.2019r. 15:00

Władze Poznania przekazały w środę miejskiej policji samochód do badania emisji spalin. Dofinansowane przez poznański samorząd auto pozwoli policjantom skuteczniej wyłapywać kierowców, którzy zanieczyszczają powietrze w mieście.

Jak poinformował w środę poznański magistrat, samochód pomoże walczyć z tzw. smogiem fotochemicznym, czyli zanieczyszczeniami powietrza, które pojawiają się głównie latem i powstają ze spalin samochodowych, zawierających tlenek węgla, tlenki azotu i węglowodory. Poznań dał na zakup odpowiednio wyposażonego forda transita 150 tys. zł. Drugie tyle dołożyła KGP.

"Do tej pory koncentrowaliśmy się głównie na tym, by redukować zanieczyszczenia powietrza związane ze spalaniem węgla w kopciuchach i widzimy już, że to przynosi efekty. Analizy wykazują jednak, że proporcje się zmieniają i udział zanieczyszczeń związanych z transportem rośnie. Widzimy więc konieczność eliminowania z ruchu tych samochodów, które nie spełniają norm" - powiedział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Nowe auto poznańskiej policji będzie mogło być wykorzystywane na wiele sposobów. Ford przewiezie do pięciu funkcjonariuszy, dojedzie do miejsca wypadku drogowego, może służyć jako mobilne biuro, zaś w części magazynowej mieszczą się specjalistyczne urządzenia - w tym m.in. dymomierz i analizator spalin, które pozwalają sprawdzić czy samochody nie emitują zbyt wielu szkodliwych spalin.

Jeśli okaże się, że zatrzymany przez policjantów pojazd emituje spaliny o nadmiernej toksyczności, mundurowi mogą zatrzymać kierowcy dowód rejestracyjny, skierować auto na dodatkowe badanie techniczne, lub nałożyć mandat w wysokości do 500 zł.
Przekazany w środę ford jest 12. autem, jakie w tym roku trafiło do poznańskich policjantów dzięki wsparciu samorządu.

Poznański magistrat przypomniał, że w marcu tego roku poznańska policja wzbogaciła się o 28 nowych aut, a zakup 11 z nich współfinansowało miasto, które przeznaczyło na to ponad pół miliona zł. Kolejne dwa nieoznakowane radiowozy zostały zakupione ze środków poznańskich rad osiedli - czyli także z miejskiego budżetu.

Niebawem miasto ma dofinansować siedem radiowozów i specjalistyczny samochód do przewozu psów służbowych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE