ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Equinor za jak najszybszym przyjęciem ustawy dla offshore
15.05.2019r. 15:16

Equinor, partner Polenergii przy realizacji trzech projektów morskich farm wiatrowych, podkreśla konieczność przyjęcia jak najszybciej ustawy dla offshore, bo pozwolenia koncesje będą wkrótce wygasać. Norwedzy proponują także formę kontraktu na zakup energii - czytamy w BiznesAlert.pl.

Michał Jerzy Kołodziejczyk ze spółki Equinor powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2019, że jego spółka doceniła potencjał offshore Polsce i przez to zaangażowała się w projekty Polenergii: Bałtyk III i Bałtyk II na ławicy słupskiej. - Zbadaliśmy także opcje nabycia projektu Bałtyk I. Jesteśmy po badaniach geotechnicznych, mamy warunki przyłączeniowe, a także umowy przyłączeniowe z Polskimi Sieciami Energetycznymi. Mamy także decyzje środowiskowe. Powołaliśmy zespół projektowy, który pozwoli na doprowadzenie projektu do końca. Potrzebujemy jednak otoczenia prawnego. Kiedy się pojawi, wchodzimy w projekt. Zrobimy wówczas prace geotechniczne. Następnie wystąpimy o pozwolenie na budowę i podejmiemy ostateczną decyzję inwestycyjną - powiedział.

- Stabilne, przejrzyste, przewidywalne prawo jest konieczne do realizacji tak dużych inwestycji o wartości milionów euro. Wówczas wypłaszczymy także koszty dla konsumenta - dodał.
Wskazał, że doświadczenia spółki w Wielkiej Brytanii pokazują, że kontrakt różnicowy jest dobrym rozwiązaniem, pozwalającym szybko przejść do realizacji projektu. - Potrzebujemy także rozwoju infrastruktury na lądzie, w portach, ale na morzu - wskazał.

- Potrzebujemy dedykowanego stabilnego przejrzystego, przewidywalnego prawa, a także planu zagospodarowania obszarów morskich, który pozwoli zbudować łańcuch dostaw. Wówczas może pojawić polski hub offshore'owy na Bałtyku - ocenił uczestnik konferencji. Podkreślił, że ustawa offshore jest potrzebna jak najszybciej, bo pozwolenia na wznoszenie sztucznych wysp zostały wydane w 2012 roku, a zatem niebawem wygasają - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE