ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja: wysłuchania w Danii w sprawie Nord Stream 2 odbędą się 19 czerwca
15.05.2019r. 16:04

Operator gazociągu Nord Stream 2, spółka Nord Stream 2 AG podała w środę, że 19 czerwca Duńska Agencja Energii przeprowadzi wysłuchania w sprawie trzeciego wniosku dotyczącego budowy morskiego odcinka Nord Stream 2 w wyłącznej strefie ekonomicznej Danii.

Nord Stream 2 AG informuje, że duński regulator - jako organ koordynacyjny - przedstawił opinii publicznej raport dotyczący oceny oddziaływania na środowisko naturalne trasy morskiego odcinka Nord Stream 2 na południe od wyspy Bornholm. Trasa ta przebiega przez wyłączną strefę ekonomiczną Danii i poza jej wodami terytorialnymi.

Obywatele, instytucje państwowe i organizacje pozarządowe mogą kierować uwagi i zapytania dotyczące dokumentacji w ramach oceny środowiskowej do 10 lipca. W przypadku konsultacji na temat oceny transgranicznego oddziaływania na środowisko mogą kierować uwagi do 17 lipca. Wysłuchania, w trakcie których strony mogą zadać pytania odbędą się 19 czerwca w mieście Ronne na wyspie Bornholm.

Operator gazociągu podał także, że budowa Nord Stream 2 trwa obecnie w Rosji, Finlandii, Szwecji i Niemczech, w oparciu o zezwolenia na budowę wydane w tych krajach. "Ułożono obecnie ponad 1200 km dwóch nitek gazociągu - ponad połowę z jego ogólnej długości" - poinformowała spółka.
Operator Nord Stream 2 złożył 15 kwietnia trzeci wniosek do duńskiego operatora, tym razem dotyczący południowo-wschodniego wariantu trasy gazociągu. Do wniosku dołączył stosowną dokumentację na temat oddziaływania projektu na środowisko. Duńska Agencja Energii nadal rozpatruje dwa wcześniejsze wnioski, z których pierwszy został złożony w kwietniu 2017 roku. Przewiduje on ułożenie odcinka Nord Stream 2 w wodach terytorialnych Danii. Drugi wniosek, złożony w sierpniu 2018 roku, zakłada alternatywną trasę, na północny zachód od Bornholmu, w wyłącznej strefie ekonomicznej Danii.

Nord Stream 2 to projekt liczącej 1200 km dwunitkowej magistrali gazowej przez Bałtyk (z Ust-Ługi w Rosji do Greifswaldu w Niemczech), o mocy przesyłowej 55 mld metrów sześciennych surowca rocznie. Gazociąg miał być gotowy do końca 2019 roku i jednocześnie Rosja zamierzała znacznie ograniczyć przesyłanie gazu tranzytem rurociągami biegnącymi przez terytorium Ukrainy. Przeciwne budowie Nord Stream 2 są Polska, kraje bałtyckie, Ukraina i USA.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE