ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zwyżka indeksów na GPW, więcej zyskała PGE
15.05.2019r. 20:43

W środę na zamknięciu GPW główne giełdowe indeksy zwyżkowały. W gronie firm, których akcje poszły najmocniej w górę były między innymi PGE, PGNiG i Lotos.

WIG20 wzrósł na środowym zamknięciu o 0,2 proc. do 2.169,18 pkt., WIG zwyżkował 0,3 proc. do 56.373,36 pkt., mWIG40 zyskał 0,4 proc. do 3.934,66, a sWIG80 poszedł w górę 0,5 proc. do 11.700,40 pkt.

Z indeksów sektorowych wyróżnił się WIG-Energia, który wzrósł o 4,0 proc.

W gronie spółek z WIG20, które odnotowały największe wzrosty podczas środowej sesji, były: PGE - o 5,2 proc., PGNiG - o 4,4 proc. i Lotos - o 4,1 proc. Akcje Tauronu zyskały 2,3 proc.

W trakcie sesji minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował, że "nie zapadły żadne decyzje dotyczące aktywów Tauronu Wydobycie, trwa poszukiwanie rozwiązań i źródeł finansowania dla tego segmentu".
Wiceprezes zarządu Tauronu Kamil Kamiński w trakcie sesji poinformował ponadto, że spółka prowadzi rozmowy z partnerami na temat rozwoju morskich farm wiatrowych. Tauron szuka partnera z koncesją, z udziałem Skarbu Państwa.

W gronie spółek z WIG20, których kursy akcji najbardziej straciły, były: PZU (o 2,2 proc.), PKO BP (o 1,3 proc.) i Pekao (o 1,2 proc.).

PKO BP przed środową sesją poinformował, że skonsolidowany zysk netto w I kw. 2019 wyniósł 862 mln zł, wobec konsensusu PAP Biznes na poziomie 829,1 mln zł - rok wcześniej Grupa PKO BP miała 757 mln zł zysku netto.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Akcjonariusz 15.05.2019r. 23:44
Panowie ale obciach w niedokładnej informacji! Do sprawdzenia, Akcje ENERGA SA poszły w górę o 4,7% to niełasa tego... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE