ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dybowski: off shore jest nową dziedziną gospodarki, która potrzebuje własnego prawa
15.05.2019r. 22:35

- Branża off shore musi być regulowana w nowy sposób. Należy spojrzeć na wszystkie przepisy, które jej dotyczą i stworzyć nowy spójny akt prawny, który będzie stanowił jasną, klarowną i prostą ścieżkę dla inwestorów - powiedział Jarosław Dybowski, dyrektor wykonawczy ds. energetyki w PKN Orlen podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Jarosław Dybowski zwrócił uwagę, że sposób złożoności procesu realizacji inwestycji lądowych i morskich jest nieporównywalny. Brak jest jednoznacznej wykładni prawa. Jedne prace na morzu są regulowane przez prawo geologiczne, a inne budowlane. Pracownicy administracyjni urzędów państwowych mają problem z wydaniem oceny projektów, gdyż są to dla nich nowe przypadki, z którymi do tej pory nie spotkali się i do czego nie mają jasnej wykładni. Stanowi to uzasadnienie dla konieczności opracowania nowej regulacji, specyficznej tylko dla energetyki morskiej.
Dyrektor Dybowski wskazał również na fakt, że prowadząc wszystkie prace przygotowawcze związane z uzyskaniem pozwolenia środowiskowego, inwestor jakim jest Orlen, znajduje się daleko od decyzji inwestycyjnej. Zostanie ona podjęta po uzyskaniu wszystkich pozwoleń oraz po określeniu, czy projekt jest wykonalny i jak będą wyglądały przychody z jego realizacji. - Do tego momentu musimy wyłożyć ogromne pieniądze, nie porównywalne z żadnymi innymi inwestycjami w energetyce. Aby móc podjąć decyzję, inwestor ponosi więc bardzo duże ryzyko. Właśnie po to, aby zminimalizować to ryzyko, potrzebujemy uporządkowanego prawodawstwo. Nie chcemy specjalnych praw, czy ulg związanych z ochroną środowiska, a jedynie nowego prawa, które uporządkuje procesy administracyjne - powiedział Jarosław Dybowski, dyrektor wykonawczy ds. energetyki w PKN Orlen.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ENERGETYCY XXI w 15.05.2019r. 23:38
Długo to trwało ale wreszcie ktoś sprawę zauważył we właściwej optyce i publicznie to powiedział. To jest prawdziwe... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE