ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Puls Biznesu": pięć miesięcy poślizgu w dopłatach do energii
16.05.2019r. 01:43

Do końca marca 2019 r. firmy energetyczne miały skorygować umowy, by dostać rekompensaty za CO2. Otrzymają je dopiero w sierpniu. Rząd zebrał 1,7 mld zł - podaje czwartkowy "Puls Biznesu".

Od początku roku obowiązuje tzw. ustawa prądowa, mająca na celu ochronę odbiorców energii przed gwałtownym wzrostem cen, spowodowanym drogim węglem i uprawnieniami do emisji CO2. Ministerstwo Energii przewidziało w niej obniżkę akcyzy i opłaty przejściowej oraz wypłatę rekompensat dla dostawców prądu w zamian za utrzymanie cen dla odbiorców na poziomie ubiegłorocznym - przypomina gazeta.

"W efekcie podwyżek nie wprowadzono w większości gospodarstw domowych. Opóźnia się natomiast wprowadzenie rekompensat - samorządowcy i przedsiębiorcy skarżą się, że mimo rządowych obietnic, muszą słono płacić za prąd" - czytamy w "PB".
Tymczasem - jak wskazuje gazeta - Krzysztof Tchórzewski, minister energii, zapewnia, że wielu odbiorców podwyżki nie dotknęły. "Z danych za maj 2019 r. wynika, że 65 proc. odbiorców końcowych ma ceny nie wyższe niż w czerwcu 2018 r. W przypadku gospodarstw domowych wskaźnik jest jeszcze korzystniejszy i sięga 90 proc." - mówi Tchórzewski, cytowany przez "Puls Biznesu".

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: energetyk 1 16.05.2019r. 13:40
matko...czy jest w tym rządzie jakikolwiek minister który nie będzie ściemniał (żeby nie nazwać tego dosadnie tak jak... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE