ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemiecki rząd może zmienić zdanie w sprawie polityki klimatycznej
16.05.2019r. 06:12

Polska może stracić sojusznika w próbach złagodzenia ambitnego celu polityki klimatycznej UE, który zakłada dekarbonizację europejskiej gospodarki do 2050 roku - donosi "Rzeczpospolita".

Dziennik cytuje wypowiedź kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która stwierdziła, że dyskusja nie dotyczy już tego czy, ale w jaki sposób osiągnąć cel dekarbonizacji unijnej gospodarki do 2050 roku.

- Jeśli uda się znaleźć rozsądne rozwiązanie, to możemy dołączyć do inicjatywy dziewięciu państw członkowskich. Chciałabym, aby tak się stało - powiedział Merkel.

Jak zwraca uwagę dziennik, to zmiana stanowiska Niemiec w tej sprawie, bo dotychczas Merkel stała na stanowisku, że trzeba się najpierw skupić na realizacji celu na 2030 rok, a dopiero potem mówić o 2050. W ocenie "Rz" zmiana ta oznacza kłopoty dla Polski, gdyż możemy stracić mającego duże wpływy sojusznika w próbach złagodzenia unijnych ambicji klimatycznych.
"Rzeczpospolita" przypomina, że cel zerowej emisji CO2 do 2050 roku forsuje dziewięć krajów: Dania, Belgia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Luksemburg, Portugalia i Szwecja, które podczas szczytu unijnego w marcu chciały przeforsować jego przyjęcie. Jednak wówczas sprzeciwiła się temu Polska, która uzyskała poparcie Węgier, Czechy i Niemiec.

Kolejny unijny szczyt zaplanowano 20-21 czerwca br.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE