ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Merkel uważa, że nie da się zatrzymać projektu Nord Stream 2, a jego realizacja ma uzasadnienie
16.05.2019r. 09:13

Według kanclerz Niemiec Angeli Merkel projekt Nord Stream 2 nie będzie możliwy do zatrzymania przez Komisję Europejską, bo "jest w dużej mierze zatwierdzony". Jej zdaniem zrewidowana dyrektywa gazowa daje Komisji "więcej możliwości apelacji", ale nie zatrzyma projektu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Merkel wystąpiła w Ravensburgu podczas dyskusji o polityce zagranicznej. Stwierdziła, że "kluczowy punkt" dyskusji na temat gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec to Ukraina. - Ona musi pozostać krajem tranzytowym pomimo powstania Nord Stream 2 - oceniła. Poinformowała też, że będzie o tym rozmawiać z nowym prezydentem ukraińskim Wołodymyrem Zełenskim i mówiła o tym prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi. - Dałam w tej sprawie słowo - zapewniła.
Kanclerz Niemiec odniosła się także do krytyki Nord Stream 2 przez kandydata na przewodniczącego Komisji Europejskiej Manfreda Webera stojącego na czele jednej z frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim. Merkel przyznała, że Weber bierze pod uwagę obawy krajów Europy Wschodniej, ale stwierdziła, że mimo to ona nadal wierzy, iż "generalnie projekt jest uzasadniony" - czytamy w BiznesAlert.pl.
Handelsblatt , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE