ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ECO popisało umowę na zakup gazu
16.05.2019r. 12:42

Energetyka Cieplna Opolszczyzny podpisały umowę na zakup gazu dla wszystkich spółek należące do Grupy Kapitałowej ECO. Umowa została podpisana na dwa lata i będzie obowiązywała w latach 2020-21.

ECO kupi gaz od firmy HEG, a z paliwa będzie korzystało około 80 obiektów należących do spółki, do których według informacji spółki, popłynie ok. 400 GWh gazu rocznie (ok. 36,5 mln m sześc.).

ECO podkreśla, że rozwój układów kogeneracyjnych w Grupie nabrał w ostatnim czasie dużego przyśpieszenia. Do istniejących układów w Opolu, Kutnie i Oleśnie dołączą wkrótce układy w Malborku i Tarnobrzegu. Kolejne powstaną w Żarach, Żaganiu, Nowej Soli, Jeleniej Górze, a w dalszej perspektywie czasowej kolejny w Opolu.
- Rozwój energetyki kogeneracyjnej to jeden z priorytetów inwestycyjnych Grupy ECO - mówi Paweł Krawczyk, członek zarządu ds. operacyjnych ECO - kierunek jest nieprzypadkowy, nasza strategia kładzie duży nacisk na dbałość o środowisko.

Jak zaznacza ECO zastosowanie nowych układów produkcyjnych pozwoli na lokalne zmniejszenie emisji zanieczyszczeń pyłowo - gazowych do atmosfery, w tym m.in. pyłów emitowanych z węglowych kotłowni systemowych od 30 proc. w okresie zimowym do nawet 100 proc. w okresie letnim.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE