ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Iga Lis: Digitalizacja przegoni energetykę
17.05.2019r. 09:53 16.05.2019r. 19:13

- Istnieje ryzyko, że digitalizacja przegoni energetykę, powiedziała Iga Lis, partner w kancelarii CMS podczas trwającej XI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Z jej opinią zgodzili się inni uczestnicy panelu "Technologie przyszłości w energetyce".


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

KOMENTARZE ( 13 )


Autor: Digitalna Cyfra 16.05.2019r. 20:08
Węgiel brunatny ma PGE i PAK.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Uważny 17.05.2019r. 08:33
Mówcy nie podali jak definiują dygitalizację. Czytając ich wypowiedzi można dojść do wniosku, że jak będą cyfrowe zdjęcia:1) wszystkich elektrowni na świecie w tym polskich 2) sieci łączących te elektrownie ze wszystkimi sfotografowanymi cyfrowo urządzeniami klientów to system energetyczny będzie pracował. Na razie na planecie Ziemia pracuje inaczej bo praw fizyki dotychczas rozpoznanych przez ludzkość nie zmieni żadna cyfryzacja. Ale na szczęście co mówi prawnik a nie fizyk tworzy chaos od zarania dziejów.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 17.05.2019r. 11:02
Nie wiem w czym przegoni IT przegoni energetykę, ale chyba jednak nie w dostawie energii. Do dostarczania dużych ilości energii trzeba po prostu dużych urządzeń przepracowujących duże ilości czynnika. Dotyczy także polityki OZE. "Małe rozproszone" jest w tej mierze całkowicie nieefektywne, o czym świadczy zanik wiatraczków Kowalskiego i budowa dużych farm wiatrowych. W małej formie rozwija się tylko segment prosumencki, gdzie rachunek ekonomiczny jest zaburzony, albowiem odbiorca indywidualny czasem po prostu kupuje towary luksusowe nie zważając wyłącznie na pieniądze. Poza tym - wg. IT elektrownie są po to, aby je można było informatyzować, ale to dalej jest rola tylko pasożytniczo usługowa.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Old energetyk 17.05.2019r. 11:33
Nadmierna automatyzacja zarządzania systemami energetycznymi wcale nie jest lepsza od naszego ewoluującego modelu. Najlepiej widać to w USA gdzie sprowadzenie dyżurnego do roli obserwującej małpy bez możliwości "ręcznego sterownia", z błachych powodów powoduje kaskadowe wyłączenia wielkich obszarów. Tzw. decyzyjność podświadoma człówieka w sytuacjach krytycznych pokazuje wyższość dobrze i permanentnie szkolonego i doświadczonego dyżurnego każdego szczebla w elektrowniach i obsługująceg osieci przesyłowe i dystrybucyjne. O to samo zapytajcie w wojsku.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Andre 17.05.2019r. 14:58
Za 11 lat to będzie inna energetyka, rozwój OZE bez wątpienia zrewolucjonizuje nawet "polską energetykę". Moc energetyki zawodowej będzie bez wątpienia redukowana!!! Budowanie molochów z pomysłami z dnia dzisiejszego może powodować powstanie pomników jak Huta Katowice!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 20.05.2019r. 11:03
Moc z całą pewnością nie będzie zredukowana i będzie wynosić dokładnie tyle samo. Zredukowana zostanie produkcja energii w elektrowniach konwencjonalnych, ale na pewno nie moc !!! Dawno nie czytałem tak błędnego posta.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: energy 17.05.2019r. 15:51
Na podstawie przytoczonych wypowiedzi, odnoszę wrażenie, że największą wiedzę na temat technicznych aspektów funkcjonowania systemu elektroenergetycznego mają jak zawsze prawnicy. Jestem zdumiona z jaką swadą i pewnością potrafią oni dyskutować na temat wpływu zmian technologicznych na elektroenergetykę. Myślę, że w PSE powinni zostać zatrudnieni wyłącznie prawnicy, a inżynierzy zostać wysłani do Urzędu Pracy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: anna 17.05.2019r. 22:20
problemy polskiej energetyki biorą sie z indolencji zarządzających energetyką w ostatnich 20 latach. Infantylne podejście , że jakość to będzie i kompletny brak strategicznych decyzji
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sarkazm 20.05.2019r. 09:56
Akurat jakości zarządzania energetyką nie ma i nie będzie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 20.05.2019r. 11:14
Infantylne to jest przypuszczenie, że jak się zbuduje więcej OZE, to problemy energetyki się same rozwiążą. Tymczasem węgiel można zastąpić tylko gazem, a gaz może być ruski, arabski, amerykański i ruski niemiecki. Ponieważ wiadomo, kto aktualnie jest naszym wielkim bratem, przeto i ten problem strategiczny jest już rozwiązany. Chyba, że chcesz podyskutować o atomówce. Nasza energetyka przez 20 lat rozwijała się prawidłowo dostarczając taniego prądu rozwijającej się gospodarce tak długo, jak było można, do czasu, aż została siłą zmuszona do przejścia na droższe i mniej efektywne systemy OZE, w celu zahamowania polskiej gospodarki.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Praw 21.05.2019r. 08:31
Energetyka jeszcze nie została zmuszona. Akcja poważnego zmuszania się dopiero tak naprawdę zaczyna (atak jest wielopłaszczyznowy). Skutki pierwsze już są, ale przy tym to co będzie za ok. 10 lat to co jest dziś to mały pikuś. Poza tym drobnym moim sprostowaniem ma pan 100% racji.
PS
Radzę przyjrzeć się efektom ideologii w gospodarce odpadami i skutkom cenowym rewolucji w odpadach właśnie zrzucanym na mieszkańców. A będzie jeszcze drożej i to w szybkim tempie. To samo będzie w energetyce. Ze skutkami w portfelach i dla przemysłu.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jumatrix 24.05.2019r. 19:08
Nie przegoni! Tak długo, jak systemy IT będą zależne od energetyki (zapewnienie ciągłości dostaw)... Polecam Pani mecenas obejrzenie filmu MATRIX!

Opowiadać oksymorony można, ale nie zawsze warto to czynić publicznie...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kiks 28.05.2019r. 12:54
Spoko, nie przegoni. Jak się prąd wyłączy, to digitalizację szlag trafi. A na poważnie, to przyszłość z pewnością przyniesie nam nie tyle digitalizację, co dwie ważne rzeczy: nowe źródła generacji, bardziej efektywne od obecnych, oraz możliwości efektywnego magazynowania i odzyskiwania dużych ilości energii.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE