ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemiecki bank zaoferuje kredyt pod niesubsydiowane farmy PV
17.05.2019r. 09:43

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, w tym tygodniu w branży fotowoltaicznej pojawiła się informacja o planowanym rozpoczęciu budowy pierwszej w Niemczech dużej elektrowni fotowoltaicznej, która nie zostanie objęta systemem wsparcia i z której energia ma być sprzedawana na warunkach rynkowych. Teraz pierwszy niemiecki bank informuje o przygotowaniu oferty finansowania inwestycji w PV realizowanych w takim modelu biznesowym.

Niemiecki inwestor BayWa ogłosił, że postawi pierwszą za naszą zachodnią granicą niesubsydiowaną dużą farmę fotowoltaiczną, która powstanie w Stralsund nad Morzem Bałtyckim i której moc wyniesie 8,8 MW. Budowa ruszy w przyszłym miesiącu.

Plany budowy jeszcze większej niesubsydiowanej elektrowni fotowoltaicznej o mocy 175 MW, która miałaby powstać koło Berlina, ma niemiecki koncern energetyczny ENBW.

Na wejście rynku fotowoltaicznego w nowy etap rozwoju, nieuzależniony od subsydiów i rządowych gwarancji sprzedaży energii, szykuje się już niemiecki rynek finansowy.

W przypadku projektów fotowoltaicznych, dla których w Niemczech zabezpieczono 20-letnie gwarancje sprzedaży energii po cenach zaoferowanych w aukcjach, banki mają pewniejsze podstawy do sfinansowania takich inwestycji.

Natomiast z większym ryzykiem związane są inwestycje mające funkcjonować poza publicznymi gwarancjami sprzedaży energii, w przypadku których biznes plany zakładają sprzedaż energii na podstawie komercyjnych umów wynegocjowanych na rynku, tzw. Corporate Power Purchase Agreements (CPPA).
Teraz pierwszy niemiecki bank zaproponował produkt przeznaczony dla inwestorów, którzy chcą inwestować w naziemne farmy fotowoltaiczne, bazując na takim, rynkowym modelu biznesowym.

Z finansowania zaoferowanego przez Umweltbank będą mogli skorzystać inwestorzy, którym uda się zabezpieczyć komercyjne umowy na sprzedaż energii po stałej cenie na okres przynajmniej 5 lat. Warunkiem ma być ponadto odbiorca energii, który zostanie uznany przez bank jako wiarygodny.

W takim przypadku niemiecki bank będzie skłonny sfinansować inwestycję w PV z okresem spłaty kredytu sięgającym nawet 25 lat.

Umweltbank ma 20-letnie doświadczenie w finansowaniu fotowoltaiki, a od 10 lat oferuje produkty finansowe przygotowane pod projekty PV objęte taryfami gwarantowanymi w ramach federalnego systemu wsparcia dla OZE.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Uważny 17.05.2019r. 11:22
A który polski Bank zaoferuje dogodne finansowanie dużych farm fotowoltaicznych dla energetyki i przemysłu w Polsce z... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE