ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Transnieft zrekompensuje wszystkim stronom straty spowodowane zanieczyszczoną ropą naftową, ale te muszą udowodnić szkodę
17.05.2019r. 12:43

Rosyjski eksport ropy został zakłócony w kwietniu, kiedy stwierdzono wysoki poziom chlorku organicznego w ropie pompowanej rurociągiem Przyjaźń do bałtyckiego portu Ust-Ługa i innych krajów europejskich - czytamy w BiznesAlert.pl.

Transnieft wielokrotnie powtarzał, że za zanieczyszczenie odpowiedzialne są firmy naftowe, które używają chlorków do zwiększenia wydobycia ropy, ale Rosjanie przekazali, że Transneft będzie musiał zapłacić za spowodowane szkody. - Oczywiście - i niestety - Transnieft - powiedział wicepremier Rosji Dmitrij Kozak dziennikarzom zapytany o to, kto zapłaci po spotkaniu ze swoim białoruskim odpowiednikiem Igorem Łashenką w Moskwie. W spotkaniu uczestniczył także szef Transnieftu Nikolai Tokarev.

Ukraina i Białoruś zapowiedziały, że zwrócą się do Transnieftu o odszkodowanie. Przestój w przepływie ropy ma wpływ nie tylko na rafinerie, ale także na dochody budżetowe z tytułu utraty opłat tranzytowych. Kozak powiedział w czwartek, że Rosja jeszcze nie obliczyła kosztu szkód i zajęłoby to od trzech do czterech tygodni. - To nie jest spór sądowy, znajdziemy kompromis. Każdy, kto udowodni prawdziwe straty, będzie oczywiście wynagrodzony - powiedział Kozak. Dodał, że Polska, Ukraina, Węgry i Słowacja jeszcze nie złożyły jeszcze żądania odszkodowania.
Kozak powiedział, że oczyszczenie jednej gałęzi Przyjaźni zajmie siedem dni, a drugiej 22 dni, bez sprecyzowania, która jest która. Dodał, że premierzy Rosji i Białorusi spotkają się w przyszłym tygodniu, aby omówić tę kwestię - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE