ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Inteligentna stacja transformatorowa (SPS) ZPUE wśród najlepszych innowacji regionu świętokrzyskiego
17.05.2019r. 12:56

Opracowana i wyprodukowana przez ZPUE Inteligentna Stacja Transformatorowa została nagrodzona w konkursie NOVATOR organizowanym przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową w kategorii "Innowacyjna inwestycja". Wręczenie nagrody odbyło się podczas uroczystej gali zorganizowanej w Kieleckim Centrum Kultury.

- Zaledwie kilka dni po zdobyciu Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich nasza Inteligentna Stacja Transformatorowa SPS z podziemnym magazynem energii została doceniona w kolejnym prestiżowym konkursie. To dla nas zaszczyt, że nasz produkt znalazł się wśród najbardziej innowacyjnych produktów regionu świętokrzyskiego - powiedział Prokurent i Dyrektor Departamentu Sprzedaży Krajowej Stanisław Toborek, który odbierał statuetkę Novatora podczas czwartkowej gali.Jak informuje Staropolska Izba Przemysłowo Handlowa (SIPH), nagrodą w dziedzinie "Innowacyjna inwestycja" uhonorowane są przedsiębiorstwa z województwa świętokrzyskiego, które w roku poprzedzającym edycję konkursu zrealizowały najlepsze projekty innowacyjne rozumiane jako wprowadzenie nowego produktu, usługi, procesu technologicznego bądź nowej linii produkcyjnej.

- Innowacje zmieniają świat. Nowe technologie wkraczają we wszystkie dziedziny, i w gospodarce, i w życiu codziennym - powiedział prezydent SIPH Cezary Tkaczyk. - Proszę sobie przypomnieć choćby telefony komórkowe sprzed 12 lat, kiedy konkurs Novator startował i porównać z dzisiejszymi smartfonami. Postęp jest niesamowity. Za jego liderami trudno nadążyć, ale są dziedziny, w których nie powinniśmy mieć kompleksów. Przykłady staramy się eksponować i promować tytułem Novatora - dodał.

Od początku celem Konkursu NOVATOR, zainicjowanego przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową w Kielcach, jest propagowanie innowacyjności, promocja firm, które mają największe osiągnięcia we wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań i kształtowanie pozytywnego wizerunku gospodarki województwa świętokrzyskiego. Formuła konkursu pozostaje niezmieniona, choć w kilku edycjach grono nagrodzonych było liczniejsze. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny, a laureaci otrzymują nagrody honorowe: statuetki i dyplomy - czytamy w oficjalnym komunikacie SIPH.

Novator jest kolejną nagrodą dla włoszczowskiej Spółki za Inteligentną Stację Transformatorową SPS, która po raz pierwszy została zaprezentowana we wrześniu ub.r. podczas Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB w Bielsku-Białej.

Dotychczas SPS została nagrodzona m.in. podczas odbywających się w listopadzie w Lublinie Targów ENERGETICS. Znalazła także uznanie podczas zorganizowanej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Pomorskiej Gali Energetyki. Wówczas w ręce ZPUE trafiła specjalna statuetka "Innowacje w Energetyce". W maju br. stacja została nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas wystawy EXPOPOWER.

SPS to inteligentna stacja transformatorowa z magazynem energii, przyłączami do źródeł OZE oraz ładowarkami pojazdów elektrycznych. Rozwiązanie integrujące funkcje zdalnie zarządzanej, rozdzielczo-dystrybucyjnej stacji transformatorowej, pracującej w systemie Smart Grid z dwukierunkowym inwerterem (ładowanie / oddawanie energii) współpracującym z magazynem energii, jednocześnie zapewniając możliwość ładowania pojazdów elektrycznych, zarówno osobowych jak i np. autobusów. Uzupełnieniem systemu jest możliwość zasilania magazynu energii lub odbiorców bezpośrednio z odnawialnych źródeł energii elektrycznej np. farm fotowoltaicznych czy wiatrowych. Poszczególne elementy składowe mogą tworzyć niezależne instalacje lub zarządzane przez SPS-Control pracować, jako jeden zaawansowany system.

Działającą i w pełni funkcjonalną stację można zobaczyć we Włoszczowie przy ul. Jędrzejowskiej (droga wojewódzka 742).
ZPUE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE