ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE Obrót ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami energii elektrycznej
17.05.2019r. 13:44

W województwie podkarpackim znów pojawili się nieuczciwi handlowcy, którzy podszywając się pod markę PGE Polska Grupa Energetyczna odwiedzają klientów w domach i namawiają do podpisania niekorzystnych umów - powiedział PAP rzecznik PGE Obrót Mariusz Majewski.

Dodał, że na takie wizyty w ostatnich dniach narażeni byli szczególnie mieszkańcy Mielca i okolic.

"Chcę podkreślił, że PGE Obrót nie odwiedza swoich klientów w domach w celu podpisania nowych umów lub dokonania jakichkolwiek zmian w dokumentacji. Jedynym przypadkiem, gdy handlowcy powołują się na markę PGE jest Warszawa oraz sprzedaż energii pod marką Lumi. Działa ona jedynie w stolicy i należy do PGE" - wyjaśnił rzecznik.

Aby nie dać się oszukać trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach, m.in. należy dokładnie sprawdzić tożsamość handlowca, który nas odwiedza i to, jaką firmę reprezentuje. Trzeba również dokładnie zapoznać się z przedstawionymi dokumentami: skontrolować wysokość opłaty handlowej, kary za nieterminowe wpłaty oraz wszelkie dodatkowe koszty, a także sprawdzić, jakie są warunki rozwiązania umowy.
Rzecznik PGE Obrót przypomniał, że w przypadku podpisania umowy poza siedzibą firmy, czyli np. w domu mamy prawo do rozwiązana umowy w ciągu 14 dni, bez żadnych negatywnych skutków.

Rzecznik podkreślił, że PGE Obrót ma certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią (TOE). Co roku w ramach TOE włącza się ogólnopolską kampanię informacyjną "Sprawdź, kto sprzedaje Ci energię", mającą na celu ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami sprzedaży prądu i gazu na rynku.

"Jednocześnie warto pamiętać, że do zapewnień nieuczciwych handlowców dotyczących obietnic tańszych rachunków, należy podchodzić sceptycznie. Zgodnie z ustawą o zmianie podatku akcyzowego i niektórych innych ustaw, obowiązują stabilne ceny dla gospodarstw domowych. To znaczy, że br. zużywając energię tak jak dotychczas, nie zapłacimy więcej. Klienci nie odczuwają w związku z tym żadnej zmiany" - powiedział Majewski.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE