ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Total ogranicza pracę rafinerii z powodu podejrzenia skażonej ropy
17.05.2019r. 14:27

Francuski koncern energetyczny Total poinformował w piątek, że z powodu kontroli technicznych na obecność zanieczyszczonej ropy naftowej z Rosji wstrzymał część operacji w swojej rafinerii Leuna w Niemczech.

"Oczekuje się, że działalność zostanie wznowiona już w sobotę, dzięki użyciu alternatywnego kanału zaopatrzenia przez Gdańsk. W związku z trwającymi problemami z rurociągiem Przyjaźń, zdolności produkcyjne rafinerii będą ograniczone" - przekazała firma w wydanym komunikacie, dodając, że podjęte zostaną wysiłki, aby ograniczyć negatywne skutki tej sytuacji dla klientów.

Rafineria Leuna znajduje się w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Jej moce przerobowe wynoszą 230 tys. baryłek ropy dziennie.
Od 19 kwietnia rurociągiem Przyjaźń płynęła skażona ropa naftowa, w surowcu wykryto przekroczenie norm chlorków organicznych. Z tego powodu importerzy rosyjskiej ropy wstrzymali jej odbiór. Po podjęciu działań przez Rosję ropa dobrej jakości dotarła na granicę Rosji i Białorusi 2 maja. TASS podała w środę, że wznowienie dostaw do Polski i Niemiec jest oczekiwane w najbliższym czasie.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: antymonopol 18.05.2019r. 17:39
Ruski cyrk z brudną ropą trwa dalej i nikt już nie wierzy w te codzienne gadki że to już za chwilę się skończy.
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 20-05-2019r. 10:15 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE