ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tomasz Heryszek nowym prezesem katowickiego Węglokoksu
17.05.2019r. 17:09

Tomasz Heryszek, od trzech lat wiceprezes katowickiego Węglokoksu ds. handlowych, od czerwca będzie nowym prezesem tej spółki. Dotychczasowy prezes Sławomir Obidziński nie startował w konkursie, który wyłonił zarząd Węglokoksu na kolejną trzyletnią kadencję.

Węglokoks, w przeszłości wyspecjalizowany przede wszystkim w eksporcie polskiego węgla, obecnie skupia wokół siebie grupę firm z branż górniczej, energetycznej, hutniczej i logistycznej. Firma jest wiodącym akcjonariuszem Polskiej Grupy Górniczej, ma też własną kopalnię Bobrek-Piekary, będącą w strukturze firmy Węglokoks Kraj. Częścią grupy są też m.in. huty Łabędy i Pokój.

Jak podała w piątek spółka, w nowym zarządzie Węglokoksu, który rozpocznie pracę 1 czerwca, będą także Lechosław Rojewski (wiceprezes ds. finansowych), Jakub Łosoś-Czernicki (wiceprezes ds. grupy kapitałowej) oraz Sławomir Brzeziński (wiceprezes ds. handlowych).

Dotychczasowy wiceprezes ds. grupy kapitałowej Krzysztof Mikuła, podobnie jak ustępujący prezes Sławomir Obidziński, nie brał udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Dr Tomasz Heryszek w latach 2016-2019 był wiceprezesem Węglokoksu ds. handlowych, szefował też radzie nadzorczej spółki Inter Balt w Gdańsku. Jest członkiem Społecznej Rady Gospodarczej przy Wojewodzie Śląskim, należy do Polskiego Towarzystwa Marketingu Naukowego w Poznaniu. Działalność biznesową łączy z pracą akademicką - wykłada m.in. na wydziałach: prawa i administracji oraz nauk społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Współpracował również z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu.
Heryszek ma ponad piętnastoletnie doświadczenie w pracy w zarządach i radach nadzorczych spółek i organizacji gospodarczych. Jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej oraz Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie w 2005 roku obronił rozprawę doktorską z zakresu nauk ekonomicznych.

Nowy wiceprezes ds. grupy kapitałowej Jakub Łosoś-Czernicki to obecny szef należącej do Węglokoksu Huty Pokój. Jest adwokatem i radcą prawnym, był m.in. wiceprezesem spółek i członkiem rad nadzorczych firm z grupy Węglokoksu oraz przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Lublinie. Należał do współpracowników prof. Zyty Gilowskiej, doradzał Solidarności. Jest ekspertem instytutów naukowo-gospodarczych.

Sławomir Brzeziński, który będzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. handlowych, to absolwent studiów MBA WSB/Franklin University oraz Uniwersytetu Opolskiego. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach menadżerskich w międzynarodowych korporacjach (Marsh, AON), związanych z zarządzaniem ryzykiem i ubezpieczeniami. Był też wiceprezesem Zakładów Azotowych Kędzierzyn z Grupy Azoty, zasiadał w radzie nadzorczej spółki PDH Polska-Polimery Police, powołanej do budowy instalacji produkcji polipropylenu w Policach.

Lechosław Rojewski, który będzie wiceprezesem Węglokoksu ds. finansowych, to absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ma doświadczenie w restrukturyzacji firm, optymalizacji procesów finansowo-księgowych, w planowaniu i budżetowaniu, zarządzaniu przepływami finansowymi oraz ograniczaniu ryzyka kursowego. Zajmował się wdrażaniem zintegrowanych systemów informatycznych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE