ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mieszkańcy Łomży mogą się starać o dofinansowanie na wymianę starych pieców
19.05.2019r. 12:53

Mieszkańcy Łomży (Podlaskie) mogą się starać o wsparcie finansowe wymiany starych pieców grzewczych na proekologiczne. Miasto przeznaczy w tym roku na ten cel łącznie 300 tys. zł. Chętni mogą się zgłaszać do urzędu miasta do 7 czerwca.

Wymiana starych pieców opalanych węglem w domach jednorodzinnych to element realizacji w mieście Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.

W 2018 r. w Łomży dzięki kwocie 300 tys. zł udało się wesprzeć wymianę ponad 20 pieców - poinformował Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta Łomży. Zaznaczył, że wówczas głównie wsparto taką wymianę u mieszkańców o najniższych dochodach czy osób szczególnie potrzebujących. W tym roku - jak wskazał - wnioski mogą składać wszyscy, jednak takie osoby będą także w sposób szczególny brane pod uwagę.
Czech poinformował, że zainteresowanie wśród mieszkańców wymianą pieców i skorzystaniem z dotacji miejskiej na ten cel jest duże, wiele osób dzwoni do urzędu i pyta o ten program, są już też pierwsze wnioski. Zaznaczył, że dopiero gdy wpłyną wszystkie wnioski oraz będą sprawdzone i ocenione, będzie można szacować, ilu mieszkańców będzie mogło liczyć na dotacje w tym roku. Wskazał, że miastu zależy na tym, by wymiana starych urządzeń nastąpiła przed następnym sezonem grzewczym.

W Łomży można otrzymać dotację na wymianę pieca opalanego węglem na piec na biopaliwa, np. pellet czy piec gazowy, także na podłączenie się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Miasto zakłada, że pomoc dostanie ok. 30-35 gospodarstw domowych. Osoby o najniższych dochodach mogą dostać dotację w wysokości nawet 100 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE